EVROKUP: Rapsodija crno-belih, Partizan razbio Trento u Italiji (FOTO)

15.01.2020. 20:40
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: Twitter/PartizanBC
Maksimalan učinak u TOP 16 fazi.

Košarkaši Partizana na sjajan način prebrodili su gostovanje u Italiji protiv Trenta, pošto su ostvarili pobedu sa 83:58 (24:12, 23:16, 14:12, 22:18) i tako posle prva dva kola imaju maksimalan učinak u TOP 16 fazi.

ĐUROVIĆ O MELOUNU: Sjajan POTEZ, ali lider tima nije Jokić

BOBI KAO JOKIĆ: O pasu BEZ GLEDANJA bruji cela Amerika, a onda su ga UPOREDILI sa Novickim! (VIDEO)

KSS POTVRDIO: Kokoškov dobija NBA POJAČANJE! (FOTO)

Nije bilo mnogo uzbuđenja na startu meča u Italiji. Igralo se prilično neefikasno,  postignuto je tek šest poena, a Partizan je vodio sa 4:2. Crno-bele je pokrenuo trojkom Rašon Tomas posle čega su izabranici Andreee Trinkijerija počeli da igraju brže, a Zagorac i Jaramaz su doneli i prvu dvocifrenu prednost Partizanu u šestom minutu (18:8), da bi Markus Pejdž sa dve trojke zatvorio prvu četvrtinu posle koje je Partizan imao prednost 24:12. Iako je drugu četvrtinu Trento otvorio trojkom brzo su uzvratili crno-beli preko Uroša Trifunovića, a Partizan je stigao i do prednosti 29:15 u 12. minutu. To vođstvo je Partizan čuvao bez većih problema, a crno-bele je dobro služio i šut za tri poena, pa je Birčević sa pet poena u nizu doneo movu maksimalnu prednost 42:25 u 18. minutu. Domaćinu je malo šta polazilo za rukom, a Partizan je to odlično koristio i na veliki odmor otišao sa 19 poena viška (47:28).

Mada je u treću četvrtinu Partizan ušao nešto sporije, to nije sprečilo crno-bele da stignu i do 21 poena prednosti (52:31) koju je doneo Nikola Jankpović sa penala u 22. minutu. U naredna tri minuta nije bilo promene rezultata, da bi Jaramaz prekinuo prazan hod, a uprkos neefikasnoj trećoj četvrtini crno-beli su u poslednju deonicu ušli 21 poenom prednosti (61:40). Odlučujućih 10 minuta bili su daleko od odlučivanja o bilo čemu pošto je Partizan rutinski odradio četvrtu deonicu. Andrea Trinkijeri nije dozvolio da se njegovi igrači opuste, a Partizan je stigao do druge pobede u TOP 16 fazi.

TRENTO - PARTIZAN  58:83 (12:24, 16:23, 12:14, 18:22)

DVORANA: BLM Arena.

SUDIJE: Perez, Perandi, Tepenijer.

GLEDALACA: 1.641.

TRENTO: Keli 4, Blekmon 12, Kraft 10, Đentile 4, Paskolo 2, Mian 10, Forej 6, Noks 6, Mecanote, Ladurner, King 4.

PARTIZAN: Volden 5, Zagorac 11, Pejdž 11, Gordić 3, Mekadu 4, Jaramaz 9, Veličković 3, Birčević 8, Janković 9, Tomas 9, Trifunović 9, Mozli 2.

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića

SKANDAL: PREKINUTO košarkaško prvenstvo u komšiluku!

STIGAO ODGOVOR IZ HRVATSKE: Ovo se neće DOPASTI Zvezdi! Evo kako izgleda NAJNOVIJA odluka ABA lige!

POSLE ODLUKE ABA LIGE: Oglasila se i Budućnost! Stiglo SAOPŠTENJE iz Podgorice!

NBA: Bobijev DABL-DABL u San Francisku, Gudurić ponovo mahao peškirom! (VIDEO)