EVROKUP: Treći trijumf Zvezde, Regland i Faje nerešiva enigma za Andoru (FOTO)

16.10.2018. 20:58
Džo Regland
Džo Regland / Izvor: MN Press
Crveno-beli na vrhu A grupe.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i treću pobedu u A grupi Evrokupa pošto su u Beogradu savladali Andoru sa 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21) i tako ostali jedini neporaženi tim u grupi. Crveno-beli su imali priliku da u par navrata ranije reše pitanje pobednika, ali su borbeni gosti uspevali da održe korak sa Zvezdom u čemu im je pomogao i šut za tri poena. Ipak, predvođeni Reglandom i Fajeom, crveno-beli su zasluženo stigli do trijumfa i dalje ne znajuu za poraz od početka sezone u svim takmičenjima.

Oba tima počela su usporenom ritmu meč što je i dovelo do toga da posle dva i po minuta rezultat bude 2:2. Zvezdu je pokrenuo Faje sa dve trojke, a crveno-beli su brzo poveli sa 12:4 polovinom prve deonice. Međutim, gosti su pokazali da su im trojke bitno oružje i tri minuta kasnije Andora je povela 15:14, a poen prednosti je zadržala i na prvom malom odmoru. Početak druge četvrtine obeležila je kriza Zvezde u napadu, a crveno-beli skor odva minuta nisu postigli poene, pa su gosti poveli sa maksimalnih osam poena prednosti 24:16 u 12. minutu. Usledile su odlične role Dobrića i Raglanda i Crvena zvezda je serijom 11-0 povela 29:26 u 16. minutu. Andora je sa dve vezane trojka prekinula taj nalet i ponovo povela 33:31 na tri minuta pre kraja, ali je ponovo na scenu stupio Regland, a ovoga puta mu je pomogao Radanov sa dve trojke. Zvezda je napravila još jednu, ovoga puta 13-0 i na poluvreme otišla sa vođstvom 44:33.

Odlično je Zvezda otvorila treću četvrtinu pošto je Regland trojkom povećao prednost domaćina na 47:33, ali je Zvezda u narednih šest minuta postigla još samo dva poena, pa je Andora još jednom uspela da se potpuno približi na 49:47, da bi seriju gostiju prekinuo Odžo. Regland i Odžo nastavili su da postižu poene, ali je Andora lako dolazila do poena pa Zvezda nije uspevala da ponovo stvori dvocifrenu prednost, a pred poslednju deonicu je imala samo dva ponea prednosti.

Crveno-beli su u poslednjih 10 minuta meča ušli sporije, slično trećoj četvrtini, ali Andora to nije iskoristila, a Zvezda je uspela da dođe do pet poena prednosti. Dodatni podstrek za tim Milana Tomića bila je trojka Fajea uz faul, pa su crveno-beli uspeli do vođstvo 71:64 u 33. minutu. Usledio je ponovo prazan hod Zvezde od dva minuta i lične u napadu Reglandu i Cirbesu, ali gosti nisu to iskoristili na pravi način. Šurna je dao trojku i sa Albisijem održavao Andoru u životu, ali su Beron, Faje i Perperoglu odveli Zvezdu na 80:72 dva i po minuta pre kraja. Crveno-beli su prokockali nekoliko napada, ali su istovremeno dobro igrali u odbrani i na kraju ipak stigli do trijumfa, iako su u završnici sudije imale nekoliko čudnih odluka.

CRVENA ZVEZDA - ANDORA 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Zamojski, Halikov, Ovinov.

CRVENA ZVEZDA: Regland 24, Radanov 6, Čović, Perperoglu 5, Lazić, Faje 18, Beron 7, Dobrić 7, Ristić, Simanić, Cirbes 8, Odžo 10.

ANDORA: Luz 3, Stević 6, Albisi 10, Dijanje 2, Šurna 10, Voker, Kolom, Jelinek 18, Apšo 2, Enis 10, Vitington 13, Vitali 5.

EVROKUP, 3. kolo A grupa

Crvena zvezda - Andora 85:79

Galatasaraj - Breša 84:76

Ulm - Monako 65:75

Tabela: Crvena zvezda 3-0, Galatasaraj 2-1, Monako 2-1, Andora 1-2, Ulm 1-2, Breša 0-3.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.