EVROKUP: Derbi kola pripao Francuzima, LOŠA Zvezda NEMOĆNA pred Monakom (FOTO)

14.11.2018. 20:48
KK Crvena zvezda - KK Monako
KK Crvena zvezda - KK Monako / Izvor: MN Press
Odigran meč 7. kola.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u utakmici 7. kola Evrokupa. U dvorani "Aleksandar Nikolić", u Beogradu ekipa Monaka je u derbiju kola pobedila beogradski tim sa 91:75 (29:29, 15:16, 32:17, 15:13). Na taj način, izbila je na prvo mesto u grupi A sa učinkom 5-2. Zvezda je 4-3. U redovima pobedničkog tima najefikasniji je bio Derek Nidam sa 21 poenom. Za Zvezdu Bili Beron je ubacio 14, a Džo Reglend 12 poena.

BIVŠI IGRAČ ZVEZDE OTPUŠTEN: Nekada veliki talenat sada menja timove kao na traci (FOTO)

UOČI DOLASKA ZVEZDE U NAPULJ: Insinje BEZ DLAKE na jeziku! (FOTO)

Beogradski crveno-beli su poveli sa 14:10, ali su gosti serijom 8:0 napravili preokret i uglavnom vodili u drugom delu prve deonice. Napad Zvezde je funkcionisao dobro, ali su pukotine u odbrani uslovile da se na prvu pauzu ode sa nerešenim tezultatom 29:29. Vodeći strelac u tim trenucima u redovima Zvezde bio je Bili Beron sa osam poena.

Na početku druge četvrtine, Zvezda je takođe imala prednost, od 10:6, ali je usledila nova mini serija gostiju iz Francuske, od 7:0. Ipak, na kraju je ekipa Milana Tomića uspela da dođe do "plus 1", za 16:15 u ovih deset minuta. Ovu četvrtinu je dakle obeležila bolja odbrana domaćina. Zvezda je "stegla" u defanzivi, pa je primila duplo manje poena nego u uvodnom kvartalu. Ali na drugoj strani nije bilo rešenja za borbene Kneževe i na poluvremenu je rezultat glasio 45:44. Posle 20 minuta najefikasniji su bili sadašnji i bivši igrač Zvezde, Regland i Kikanović sa po devet poena.

Nastavak utakmice u nekadašnjem "Pioniru" protekao je u znaku gostiju, koji su napravili seriju od čak 10:2. Zbog toga je nezadovoljni Tomić zatražio tajm-aut. Perperoglu je uspeo da smanji na 54:49, ali je Kikanović povećao na 56:49. Lakomb je povećao na 58:49, a zatim i sa linije slobodnih bacanja na 60:49. Čović je trojkom smanjio na 60:52, ali je već u sledećem napadu Nidam vratio trojku. U tim trenucima čuli su se i zvižduci, a greške košarkaša Zvezde su se ređale. U poslednjim trenucima četvrtine bilo je 20 poena razlike - 74:54. Tomić je tada uveo mlađe igrače (Davidovac, Simanić, Dobrić i Ristić). Pa je razlika ublažena na 74:59.

U poslednjoj četvrtini, Monako je u suštini održavao prednost koja je bila oko 15 razlike, a u tim trenucima briljirao je Nidam.

Inače, meč je uživo gledao i Luka Jović, vodeći strelac Bundeslige. Nekadašnji napadač Crvene zvezde, sada Ajntrahta na pozajmici iz Benfike je u Beogradu, zbog priprema reprezentacije. Tokom meča je i dobio aplauz.

Luka Jović
Luka Jović / Izvor: MN Press

Nešto ranije, u ovoj grupi, Galatasaraj je pobedio Ulm sa 77:69. Obe ekipe sada imaju učinak 3-4.

CRVENA ZVEZDA - MONAKO

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

C. ZVEZDA: Beron 14, Faje 6, Lazić 5, Reglend 12, Cirbes 6, Čović 3, Davidovac 4, Dobrić 9, Odžo 4, Perperoglu 6, Ristić 2, Simanić 4.

MONAKO: Hamer 9, Kikanović 17, Lakomb 16, Nidam 21, Robinson 3, Bari 3, Žorži, Džons 6, Luk, Utara 16.

EVROKUP: Prvi poraz Trinkijerija, Partizan vodio protiv Zenita, a onda je na kraju sve UPROPASTIO (VIDEO+FOTO)

Sve najnovije sportske vesti možete pročitati OVDE.