16°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

EVROKUP: Zvezda eliminisana iz daljeg takmičenja, šokantan preokret u Francuskoj (FOTO)

29.01.2019. 22:51
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Limož stigao do prve pobede.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su šanse za plasman u četvrtfinale Evrokupa pošto su u Francuskoj poraženi od Limoža. Domaćin je slavio posle preokreta i bolje igre u poslednja dva minuta meča sa 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11) i tako došao do prve pobede u Top 16 fazi Evrokupa.

Početak meča bio je veoma tvrd, uz brojne promašaje pa je posle tri minuta igre rezultat bio tek 2:2. Domaćin se brže trgao i došao do vođstva, ali je brzo odgovorila Zvezda i stekla vođstvo 9:7 u petom minutu trojkom Dobrića. Crveno-beli su naredna dva minuta čuvali prednost, da bi Rasel trojkom doneo prednost Limožu, ali je Beron poenima ipak vratio minimalno vođstvo Zvezdi na prvom malom odmoru 16:15. Gosti su vođstvo sačuvali i na početku druge deonice, ali je Limož sa pet uzastopnih poena Hardija prešao u vođstvo 22:19. Trojka Čovića inicirala je seriju Zvezde 7-0 za vođstvo 26:22 u 13. minutu koje nije dugo trajalo pošt oje Limož uspeo da izjednači, ali je odlični Ristić ponovo vratio prednost crveno-belima. Imala je Zvezda prednost do tri minuta pre poluvrmena kada je trojkom Majlsa Limož još jednom došao do vođstva koje je ovog puta domaćin uspeo da sačuva do poluvremena na koje je otišao sa pet poena prednosti (40:35).

Ono što je nedostajalo Zvezdi u prvom poluvremenu, crveno-beli su konačno počeli da prikazuju u nastavku meča. Četa Milana Tomića počela je mnogo bolje da igra u odbrani, iako joj je bilo potrebno četiri minuta da stigne do izjednačenja 43:43. Bila je to najava kvalitetnije igre gostiju koju je sa dve uzastopne trojke potvrdio Beron za maksimalno vođstvo Zvezde 52:43 u 26. minutu. Probao je da uzvrati Limož, ali su sada crveno-beli imali kontrolu meča u rukama i do odlaska na poslednji mali odmor uspeli da steknu dvocfirenu prednost 60:48.

Limož je poslednju deonicu otvorio odlično sa tri trojke Haurda, Majlsa i Butijela pa je Limož smanjio na 64:57 u 33. minutu i Tomić je reagovao tajm-autom. Zvezda je uspela da zaustavi nalet Limoža, ali ne i da vrati dvocfirenu prednost iako su crveno-beli uspevali da pronađu dobra rešenja u napadu i u 37. minutu imali vođstvo 70:62. Međutim, Zvezda je u naredna dva minuta postigla samo jedan poena sa penala dok je Limož uspeo da preko Bucijela i Rusela priđe na 71:70 48 sekundi pre kraja. Zvezda nije iskoristila napad, da bi Rusel doneo potpuni preokret krunisao seriju Limoža 8-0 za vođstvo 72:71 14 sekundi pre kraja, a zatim je Perperoglu promašio šut za pobedu pa su crveno-beli izgubili šanse za prolaz dalje.

LIMOŽ - CRVENA ZVEZDA 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11)

DVORANA: Dom sportova.

SUDIJE: Papapetru, Đordi, Alijaga.

GLEDALACA: 5.000.

LIMOŽ: Ingliš 5, Hardi 9, Rosel 9, Tejlor 8, Bazile, Majls 13, Bucijel 13, Laruibau, Haurd 8, Butijel 7.

CRVENA ZVEZDA: Regland 15, Čović 9, Kešelj 2, Peprperoglu 4, Davidovac, Nenadić, Faje 4, Beron 12, Dobrić 10, Ristić 9, Simanić 3, Odžo 3.

Pogledajte kako izgleda najzgodnija brazilska odbojkašica Taisa.