EVROLIGA: Ročesti i Dangubić nisu mogli sami, a Himki je imao Šveda (FOTO)

16.01.2018. 20:48
Nemanja Dangubić
Nemanja Dangubić / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Crvene zvezde i Himkija odigrali su utakmicu 18. kola Evrolige, a u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultat je bio 79:70 u korist gostiju iz Rusije. Crveno-belima nisu pomogli ni veoma raspoloženi Tejlor Ročesti (27) i Nemanja Dangubić sa 20 poena. Na drugoj strani, Aleksej Šved je ubacio 29 poena. uz procenat šuta za tri 5 od11. Zvezda sada ima učinak 7-11, a Himki 10-8.

Na početku meča Čarls Dženkins dobio je ovacije navijača, ali i poklone od bivšeg kluba, kao i od navijača.

Uvodna četvrtina završena je "sa plus sedam" za crveno-bele (21:14), mada je u uvodnim minutima druge četvrtine usledila mini serija Himkija. Poenima Alekseja Šveda, Stefana Markovića i Dženkinsa gosti su došli do izjednačenja od 21:21. Međutim, uzvratila je Zvezda, pa je trojka Tejlora Ročestija donela prednost od 27:23. Polovinom deonice došlo je i do koškanja Lesora i Markovića, a igrač Himkija, srpski internacionalac na kratko je i vređan. Marković je u trenutku kada je sedao na klupu podigao ruku ka tribini. Od tada su usledili zvižduci pri svakom kontaktu sa loptom.

Posle trojki Ročestija i Dangubića (njegove pete tada) Zvezda je došla i do 37:26. To je do tada bila i najveća prednost do tada u korist crveno-belih. Na odmor se otišlo sa rezultatom 37:31 u korist Zvezde. Međutim, usledila je nova serija gostiju iz Rusije, a Dženkins je trojkom doveo u vođstvo svoj tim (39:37). Uzvratio je Feldin, za izjednačenje. Sredinom četvrtine bilo je 43:43, a Šved je napravio ličnu u napadu, što je Zvezdi dalo šansu za nove poene. Feldinov prodor i polaganje doneli su 45:43, a u novim napadima Feldin je povećao Zvezdin "plus", za 48:43. Ubrzo je Himki tu prednost stigao, a za 48:48 pogodio je Anderson. Neraelizovan napad Zvezde bio je prilika za kontru Himkija, ali je trojkom sve anulirao Ročesti, za 52:52. U samoj završnici četvrtine, pokušavali su igrači Zvezde dva-tri puta, da bi konačno Ročesti pogodio za dva poena, odnosno za 54:52. To je ujedno i bio rezultat na početku poslednje i odlučujuće deonice.

PREKOBROJAN U ZVEZDI: Milojević na NJEGA ne računa!

Ročesti je u uvodnim minutima trojkom (njegova peta tada) digao dvoranu na noge, za novo vođstvo, ali je uzvratio Marković sa linije slobodnih bacanja (57:57). Nova gužva na terenu viđena je posle poena Andersona. Tomas je dobio nesportsku ličnu zbig koškanja sa Jovanovićem. Međutim, oba bacanja je promašio Jovanović, a Himki je u tim trenucima vodio sa 61:57. Trojka Feldina sa osam metara je smanjila prednost gostiju na 61:60. Uzvratio je Monija trojkom, a Zvezdu je u životu držao odlični Ročesti. Ipak, nova trojka Šveda je donela prednost od 67:62 Himkiju. Feldin je smanjio na 71:66. Posle promašaja Lazića, Himki je krenuo u kontru, a kapitenu Zvezde dosuđena je nesportska lična. Ubrzo je Šved pogodio novu trojku, za 76:66. To je ujedno bila i najava konačnog ishoda.

U sledećem kolu, u četvrtak Zvezda će gostovati Makabiju. Himki će biti domaćin Olimpijakosu.

CRVENA ZVEZDA - HIMKI 70:79 (21:14, 16:17, 17:21, 16:27)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

SUDIJE: Garsija Gonzales (Španija), Paterniko (Italija), Silva (Portugalija)

GLEDALACA: 5.958

CRVENA ZVEZDA: Bjelica 2, Dangubić 20 (5/8 za tri), Lazić, Lesor 4, Ročesti 27 (5/8 za tri), Antić 2, Davidovac, Dobrić, Enis 2, Feldin 13, Janković, Jovanović.

HIMKI: Anderson 14, Gil 3, Dženkins 5, Šved 29 (5/11 za tri), Tomas 11, Hanikat 4, Marković 7, Monija 3, Todorović 2, Vjalcev, Zajcev, Zubkov 1.

Armani - Unikaha 20.45

TABELA: CSKA 13-4, Olimpijakos 13-5, Panatinaikos 12-5, Real 11-6, Fenerbahče 11-6, Žalgiris 11-6, Himki 10-8, Makabi 9-8, Baskonija 8-9, Unikaha 7-10, Zvezda 7-11, Bamberg 7-11, Barselona 6-12, Valensija 6-12, Efes 5-12, Armani 4-13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.