SUROVO! Igrali su Budućnost i CSKA, viđen je pravi MASAKR... Micić DELIO asistencije kao MEDŽIK (VIDEO+FOTO)

01.02.2019. 22:37
CSKA Moskva - Budućnost Podgorica
CSKA Moskva - Budućnost Podgorica / Izvor: Foto: Printescreen/Twitter/Euroleague
Nastavlja se borba u Evroligi.

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su na svom parketu ubedljivo aktuealnog šampiona ABA lige ekipu Budućnosti iz Podgorice sa 99:69. Viđen je pravi revolveraški obračun u prvih 20 minuta, ali je zahvaljujući iskusnijoj igri ruski tim na kraju trijumfovao i osvetio se za poraz u glavnom gradu Crne Gore krajem novembra 2018. godine.

DEVOJKA PLAKALA, BRAT VRIŠTAO ZBOG OL STARA: A, onda se javio Šekil O'Nil i otkrio urnebesni nadimak Nikole Jokića (VIDEO)

KLASIK U ZAGREBU: Partizan NIŠANI Cibonu! (FOTO)

Budućnost se odlično držala u prvom poluvremenu zahvalujući odličnoj igri u napadu, ali i kontroli skoka. Posle prvih 20 minuta rezultat je glasio 52:47 u korist CSKA.

U nastavku meča stvari su došli na svoje pošto je domaći tim sredinom treće deonice poravio skok i pojačao agresivnost na spoljnu liniju gostiju, napravivši za tili čas dvocifrenu prednost koja je u jednom trenutku išla i na plus 18. Do kraja duela Armejci su održavali stečenu prednost i povećavali je iz minuta u minut do konačnog trijumfa.

Najefikasniji u sastavu CSKA koji je i ove sezone slovi za jednog od glavnih favorita za titulu klupskog prvaka Evrope bili su Nando De Kolo sa 26, Danijel Heket sa 17, Serhio Rodriges sa 14 i Kajl Hajns sa 11 poena. Kod Budućnosti, raspoloženi za igru u napadu bili su Noris Kol sa 11, Džejms Bel sa 10, Filip Barović i Petar Popović sa po 9 poena.

U drugoj utakmici današnjeg programa Real je trijumfovao tesno u gostima protiv fenjeraša Darušafake sa 86:82, iako su tokom celog meča imali i ubedljiviju prednost.

Panatinaikos je na svom parketu bio siguran protiv Anadolu Efesa i slavio sa 88:75 uz 20poena Nika Kalatesa. Na drugoj strani Vasilije Micić je u porazu svog tima ubacio sedam poena i imao čak osam asistencija!

Gran Kanarija - Armani 104:106

TABELA: Fenerbahče 18-3, Real Madrid 17-4, CSKA 16-5, Efes 13-8, Olimpijakos 12-9, Barselona 12-9, Bajern 11-10, Baskonija 10-11, Armani 10-11, Makabi Tel Aviv 9-12, Panatinaikos 9-12, Žalgiris 8-13, Himki 8-13, Gran Kanarija 6-15, Budućnost 6-15, Darušafaka 3-18.