EVROLIGA OVO NE PAMTI: Mitski preokret Zvezde - lav Panter trojkom bacio u očaj Tonija Parkera i ASVEL!

10.01.2020. 22:58 23:16
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Triler utakmica u Francuskoj pripala crveno-belima.

Košarkaši Crvene zvezde napravili su neverovatan preokret u meču 18. kola Evrolige i savladali u gostima ASVEL rezultatom 83:80. Crveno-bneli su gubili 21 poen razlike u finišu prvog poluvremena posle najgoreg poluvremena u elitnom takmičenju, da bi u nastavku meča odigrali košarku kao da su na poluvremenu stigle zvezde iz NBA lige i obukle dres srpske ekipe.

Drama je rešena ubitačnom trojkom Kevina Pantera, 1,9 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene za konačnih 83:80! I sve to pred očima vlasnika francuskog tima, slavnog pleja Tonija Parkera za četvrtu uzastopnu pobedu prvaka Jadrana i Srbije. Heroji su bili Panter i Vladimir Štimac koji je ubacio 21 poen bez promašaja iz igre, 8/8 za dva, 1/1 za tri.

DELIJE ĆE BITI ODUŠEVLJENE: Cene karata za nastavak Evrolige nikad povoljnije!

POTPISAO: Doskorašnji krilni centar Crvene zvezde prešao u FMP

ZA NJEGA NEMA VIŠE MESTA NA MARAKANI: Generalni direktor Zvezde o PLANOVIMA u Evropi i prelaznom roku!

Crveno-beli su očajno započeli utakmicu u Francuskoj. Odbrana nije postojala, pa je tim Dragana Šakote primio čak 30 poena za uvodnih 10 minuta. Već posle minut i po je bilo 9:0 za domaćina, a na krilima Lajtija (sedam poena) ASVEL je stekao dvocifrenu prednost već posle 140 sekundi, 12:1.

U odbrani je duvala promaja na sve strane, dok je u napadu zaustavljen Lorenco Braun, pa je prednost domaćina konstantno rasla. Zvezda je u poslednjem minutu prve deonice imala čak minus 19 (30:11), uz čak šest izgubljenih lopti.

Jedini koji je davao znake života u ekipi crveno-belih bio je Vladimir Štimac. Borbeni centar je početkom drugog kvartala stigao do 11 poena, ali nije bilo nikoga da ga prati. Imao je ASVEL i plus 21 krajem prvog poluvremena, a onda je u drugom delu igre na teren izašla potpuno nova Crvena zvezda.

Razgoropadili su se Beograđani, dobili treću četvrtinu rezultatom 34:16! Sjajnom Štimcu pridružili su se Davidovac, Dobrić i Panter koji je u finišu ove deonice pvezao pet poena i Zvezda se približila na "nestvarnih" 65:64.

Meč je praktično bio na početku, ali je problem što je Zvezda u trećem kvartalu ostala i bez Lorenca Brauna koji je stao na nogu protivničkom igraču i morao da napusti parket. Srećom po crveno-bele, američki plej se vratio za trenutke odluke. Posle zakucavanja Jovanovića, Beograđani su izjednačili (66:66) u 32. minutu.

Posle peona odličnog Pantera sa linije slobodnih bacanja gosti su prvi put poveli sredinom posledneg perioda, 72:74. Američki bek koji je nedavno stigao iz Olimpijakosa ubacio je zatim dvojku preko ruke za 76:73 za crveno-bele. Štimac je onda pogodio trojku za 79:73.

Promašena slobodna bacanja Gista i jedno Brauna vratili su u život domaćina posle trojke Lomaša, 80:78 za Zvezdu na 37 sekundi do kraja. Panter je zatim izgubio loptu, što je kaznio Lajti, 80:80 15 sekundi do poslednjeg zvuka sirene.

Poslednji napad je rešio Panter ubitačnom trojkom, a pokupšaj domaćina da izjednači blokirao je, uz pantera, junak meča Štimac koji nije promašio na vrelom gostovanju iz igre - 8/8 za dva, 1/1 za tri.

ASVEL – CRVENA ZVEZDA 80:83 (30:13, 19:17, 16:34, 15:19)

DVORANA: Astrobal.

GLEDALACA: 5.560.

SUDIJE: Karlos Peruga, Serhio Silva, Gitis Vilijus.

ASVEL: Tejlor 5, Džekiri 6, Kahudi 5, Maledon 13, Lomaš 14, Galiu, Noa 3, Žan-Čarls 6, Dio, Lajti 11, Strazel, Pejn 17.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Panter 18 (5/6 za dva, 2/3 za tri), Braun 13 (7as), Davidovac 9, Lazić 1, Beron 5, Dobrić 6, Gist 2, Jagodić-Kuridža 2, Simanić, Jovanović 6, Štimac 21 (8/8 za dva, 1/1 za tri).