EVROLIGA: Zvezda PALA u Sankt Peterburgu, Kej Si Rivers bez MILOSTI prema bivšem klubu

22.12.2020. 19:49
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Ubedljiv poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su težak poraz na gostovanju u u okviru 16. kola Evrolige, Zenit je bio bolji od oslabljenih crveno-belih koji bez pomoći Džordana Lojda  naročito u privj četvrtini nisu ličili na sebe što nikako ne može da bude opravdanje za lošu igru i ubedljiv poraz: Zenit- Crvena zvezda 98:69 (30:12, 18:25, 21:17, 29:15),

Sve je u Sibur Areni rešeno posle samo nekoliko minuta igre u prvoj četvrtini. Zenit je počeo urganski, brzo poveo sa 9:2, nešto kasnije stigao i do prve dvocifrene prednosti- 23:12. Crvena zvezda je igrala mlako u odbrani, bezidejno u napadu, tako da je trener Saša Obradović na mestu organizatora igre već u prvoj četvrtini rotirao čak četiri organizatora igre Hola, Uskokovića, Voldena i novajliju Kolona.

HRVATI NAPALI ZVEZDU: Ove REČI im neće ZABORAVITI na Malom Kalemegdanu!

NEMAM LIČNE AMBICIJE: Košarkaš Zvezde "OTVORIO dušu" pred meč sa Zenitom

MELOUN NE MOŽE DA SE NAČUDI: Milioni menjaju svakoga, samo NE Nikolu Jokića

Crveno-bele je torpedovao na startu meča sjajni Kevin Pengos. Letošnja želja srpskog šampiona ubacila je 15 poena za devet minuta, tri više nego crveno-beli za kompletnu prvu četvrtinu koja je završena rezultatom 30:12.

Počeli su crveno-beli loše i drugi četvrtinu. Raspucao se nekadašnji as tim sa Malog Kalemgdana Bili Beron, što je Zenitu pomoglo da dođe do reordne prednost u prvom poluvermenu - 40:16. Tek tada je Zvezda počela da igra kako je trebalo od samog početka. Hrabro u napadu, daleko čvršće i odlučnije u odbrani. Takav pristup dao je rezultat, u samom finišu napravljena je seroija 10:0, a zaostatak smanjen na podnošljivih- "-11" (48:37).

Crvena zvezda je u istom stilu nastavila i u drugom poluvremenu. Trojku je pogodio kapiten Branko Lazić i smanjio na 48:40. Međutim, bila je to samo naznaka senzacionalnog povratka do koga nije došlo. Najveći krivac za to je još jedan bivši igrač crveno-belih - Kej Si Rivers. Sjajni Amerikanc je veoma kratkom intervalu tri puta bio precizan iza linije 6,75, pokrenuo Zenit koji je ponovo imao kapitalnu prednost -  63;42 (25. minut)

Ponovo je ruski tim preuzeo potpuno kontrolu, a Zvezda se vratila na ritam iz prve četvrtine. To je znao da iskoristi ponovo Kej Si Rivers koji još jednom pogađa tri vezane trojke u finalnoj deonici i trasira put svojoj ekipi ka uverljivom trijumfu - 98:69.

ZENIT-CRVENA ZEVZDA 98:69 (30:12, 18:25, 21:17, 29:15

DVORANA: Sibur arena

SUDIJE: Radović, Mogulkoc, Aliag

ZENIT: Rivers 23, Zaharov 3, Pengos 17,  Fridzon, Holins, Tomas 7, Beron 13, Puškov, Zubkov 9, Pojters 7, Ponjitka 7, Gudaitis 12.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 13,  Hol, Volden 8, Uskoković 7, Davidovac 10, Lazić 3, Rit 2, Dobrić 9, Simonović 4, Jagodić-Kuridža 4,  Kuzmić 4, Kolom 5.