EVROLIGA: Zvezda NEMOĆNA i u Berlinu, Alba trojkama ZATRPALA koš crveno-belih (VIDEO)

19.11.2019. 21:44
Alba - Crvena zvezda
Alba - Crvena zvezda / Izvor: Foto: Twitter Printscreen/ALBA BERLINA
Važan meč u Berlinu.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u devetom kolu Evrolige u Berlinu od Albe sa 92:80 (21:15, 25:19, 21:20, 25:26). Domaći igrači prikazali su bolju igru, vodili od prvog do poslednjeg minuta susreta, i zasluženo upisali treći evroligaški trijumf.

Nemce je odlično služio šut za tri poena, a utakmicu su završili sa 12/25 sa distance. Tim sa Malog Kalemegdana je bio znatno oslabljen na gostovanju u prestonici Nemačke, s obzirom da trener Gavrilović nije mogao da računa na Gista, Fajea i Perperoglua.

U GRUPI SA HRVATIMA?! Ako prođe baraž, Srbiju čeka PAKAO na Evropskom prvenstvu! Englezi su NEIZBEŽNI

SPEKTAKULARNA TRAMPA GOLGETERA: Luka Jović menja dres, ali će opet igrati za VELIKANA

OD 0:2 DO 3:2! Partizan i Zvezda odigrali meč za INFARKT, evo ko je na kraju SLAVIO, a ko TUGOVAO

Alba je bolje započela meč. Odmah je povela sa 6:0, a prva dvocifrena razlika viđena je krajem prve četvrtine, pri rezultatu 21:11. Crveno-beli su se nakratko vratili, ali već u 11. minutu bilo je "plus 14" (29:15). Nemce je u tim trenucima jako dobro služio šut za tri poena, a tada su ih pogodili 6/11.

Sredinom perioda razigrao se Odžo koji je brzo stigao do osam poena, ali nije mogao sam da parira raspucanim domaćim košarkašima. Alba je rutinski održavala razliku i komotno otišla na veliki odmor (46:34).

U drugom poluvremenu crveno-beli su zaigrali znatno bolju odbranu. U prva tri minuta trećeg kvartala gosti nisu primili koš, ali su peontirali samo u dva navrata, preko Lorenca Brauna, za 46:38. Gifaj je pogodio trojku sredinom četvrtog minuta, što je pokrenulo domaće koji su brzo vratili dvocifrenu prednost.

Alba se ponovo odlepila na 16 razlike nakon nove trojke Hermansona koji je u tom momentu šutirao 3/3 sa distance (59:43). Do kraja treće četvrtine gosti nisu uspeli značajnije da spuste razliku, pa su Nemci u završni period meča ušli sa 13 poena viška (67:54).

Četvrti period je obeležila izjednačena igra u kojoj naš tim nije uspeo ozbiljnije da ugrozi trijumf Albe. Dobrić je odmah na startu pogodio trojku nade, ali gosti nisu imali snage i umeća za preokret. Alba je održala dvocifrenu razliku do samog kraja duela i upisala važan trijumf.

Naš šampion je imao lepu podršku navijača u Berlinu koji su uprkos negativnom rezultatu bez prestanka navijali tokom čitavog susreta.

U narednom, desetom kolu srpski šampion gostuje Žalgirisu za manje od 48 sati, u četvrtak od 19 časova.

ALBA - CRVENA ZVEZDA 92:80 (21:15, 25:19, 21:20, 25:26)

DVORANA: "Mercedes Benc Arena" u Berlinu

GLEDALACA: 8.076

SUDIJE: Rižik, Haliko i Klivaž

ALBA: Mejson, Gifaj 13, Erikson 5, Matišek 3, Šnajder 2, Breneke, Hermanson 16, Ogbe, Gedraitis 22, Tieman 3, Enoko 10, Sikma 18.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 10, D. Braun 7, Čović 9, L. Braun 9, Davidovac 8, Lazić 2, Beron 9, Dobrić 9, Dženskins 2, Simanić, Jovanović 3, Odžo 12.

Pogledajte kako izgleda čileanska sportska novinarka, Natalija Mandiola

VRAĆA SE KUĆI: Dejan Stanković ima novi posao!

ZNA ŠTA GA ČEKA: Milojević otkrio posebnu želju uoči nastavka sezone

KUPIŠ ZA 2.700, A PRODAŠ ZA 12 MILIONA EVRA: Evo ko je PRONAŠAO i u Partizan doveo Strahinju Pavlovića

KVALIFIKACIJE ZA EP: Rusi očitali lekciju Orlićima, drugo mesto sve dalje

ČELENDŽER MAJA: Polovičan učinak Srba u Portugalu