EVROLIGA: Hrabra Zvezda POKLEKLA u Vilebranu! Asvel dobio TRILER (VIDEO)

21.01.2022. 22:50
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Dramatičan meč.

KK Crvena zvezda nije uspela da prekine seriju poraza u Evroligi, pa je sa gostovanja u Vilerbanu pretrpela 12. neuspeh u najelitnijem košarkaškom rangu od francuskog Asvela rezultatom 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19).

NEMA BOLJEG OD JOKIĆA: Srbin prvi u MVP trci

SAGA JE ZAVRŠENA: Luka Stojanović POTPISAO! (VIDEO)

NEMA PREDAJE: Zvezdin fudbaler najavljuje odbranu titule

Dobrić je utakmicu završio sa 20 poena, dok je dvocifren bio samo još Vajt sa 12 koševa, Mitrović je dodao devet.

Kod Asvela, Džons i Lakomb su podelili po 17 poena, dok je jedini ih ispratio Džejms Gist sa devet koševa.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

ASVEL - CRVENA ZVEZDA 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19)

Dvorana: Astrobal.

Sudije: Luiđi Lamonika, Emilio Perez, Vasilki Tsaruča.

ASVEL: Okobo, Vambanjama, Morgan, Džons 17, Kaudi 2, Lakomb 17, Dio 3, Najt 4, Gist 9, Fal 4, Osetkovski 7, Hauard, Strazel 5, Antetokunbo 1.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 4, Davidovac 2, Mitrović 9, Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20, Holins 5, Simonović, Ivanović, Marković 2, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes.

Početak meča pripao je Zvezdi. Agresivnom odbranom srpski šampion spustio je domaćina na samo 11 poena u prvom kvartalu, dok su u napadu trojkama, preko Holinsa i Vajta održavali lepu zalihu.

Do najvećeg vođstva KK Crvena zvezda je stigla u 13. minutu, kada je stekla 14 poena prednosti (11:25), zahvaljujući odličnoj igri i realizaciji Mitrovića, Vajta i Dobrića.

Asvel je, ipak, do odlaska na poluvreme uspeo da spusti minus, pre svega zbog velikog broja grešaka koje su igrači u crveno-belim dresovima napravili u fazi napada.

Francuzi su u nastavku krenuli mnogo žustrije i serijom 10:2 preko neuhvatljivog Lakomba u potpunosti uhvatili priključak (35:37), a posle dugo vremena poenima Gista i potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist (44:43) u finišu treće četvrtine.

Kao na početku treće, i u poslednjoj četvrtini Asvel je krenuo serijom 5:0, koševima Džonsa i trojkom Strazela. Vodila se velika borba u završnih 10 minuta, ali je domaćin imao više sreće, pošto je najbolji igrač u redovima Zvezde Ognjen Dobrić sa zvukom sirene promašio trojku za pobedu Radonjićevog tima.

KK Crvena zvezda u 22. kolu Evrolige gostuje Asvelu iz Vilerbana. Meč u Francuskoj biće prvi za izabranike Dejana Radonjića u Novoj godini, u najelitnijem klupskom takmičenju.

Podsetimo, "pokošeni" korona virusom, crveno-beli dugo nisu ni bili u trenažnom procesu, pa su njihovi dueli u Evroligi protiv Fenerbahčea, Žalgirisa i Reala odloženi.

Inače, prvi okršaj ovih klubova u Beogradu, pripao je crveno-belima rezultatom 73:67, a obe ekipe su u poslednja dva meča zabeležila isti broj poraza.

Zvezda je trenutno na skoru 7-11, dok Asvel ima meč i pobedu više i bilans 8-11.

Sva dešavanja sa utakmice Asvel - Crvena zvezda možete da pratite na našem sajtu iz minuta u minut.

40. minut
Kraj utakmice Asvel je dobio dramu rezultatom 69:67.

40. minut
Faul Dobrića nad Lakombom. Pogađa prvo, a zatim Dobrić za izjednačenje 67:67. Na drugoj strani Džons 69:67.

39. minut
Faul u napadu Vajta.

38. minut
Oba puta Dobrić sa penala precizan 64:65, a potom Džons vraća Asvelu vođstvo 66:65.

37. minut
Lakomb precizan ponovo 60:63, pa Džons sa slobodnih bacanja 62:63.

36. minut
Uzvraća Fal 58:61, a Kalinić iznuđuje tri bacanja, od kojih realizuje dva 58:62.

36. minut
Najt promašuje trojku, ali se ispravlja pod obručem 56:58. Zvezda odgovara preko Kalinića trojkom 56:61.

35. minut
Posle greške Francuza, Dobrić postiže četvrtu trojku 54:56, a potom Eron Vajt sa "penala" pogađa oba puta 54:58. Ponovo Zvezda liči na onu ekipu iz prvog poluvremena.

32. minut
Trojka Dobrića na startu poslednje deonice 49:51, a onda pogađa i Mitrović 49:53.

IV ČETVRTINA

30. minut
Poeni Mitrovića 46:48, pa trojka Džonsa 49:48 i na kraju promašaj Dobrića za tri na kraju ove četvrtine.

29. minut
Gist donosi potpuni preokret i vođstvo Asvelu od 44:43, ali odmah uzvraća trojkom Dobrić, ipak, brzi koševi Kaudija izjednačavaju rezultat 46:46.

28. minut
Kalinić je faulirao Gista pod košem, to je njegova četvrta lična greška. Centar Asvela je bio polovičan 42:43.

28. minut
Lakomb posle prodora ubacuje za 41:43. Izlazi na zasluženu pauzu, uz ovacije sa tribina.

27. minut
Lakomb pravi faul u napadu nad Ivanovićem, ali Mitrović "horogom" promašuje ceo obruč. To kažnjava Gist - 39:43.

26. minut
Mitrović pogađa posle promašaja Najta 35:41, ali opet fenomenalni Pol Lakomb postiže 12 poen i smanjuje 37:41. Sada i Vajt precizan sa "penala" 37:43.

25. minut
Branko Lazić prekida ovu neverovatnu seriju od 10:2 francuskog tima - 35:39.

23. minut
Najt promašuje trojku, Lakomb ispravlja, samo je šest razlike za Zvezdu 31:37. Novi poeni za Lakomba 33:37, a potom i Džonsa, Asvel je ponovo u igri 35:37. Reaguje Radonjić tajm-autom.

21. minut
Lakomb poentira na početku za Asvel 27:35, a potom i Džons smanjuje na 29:35. Seriju Francuza prekida Holins 29:37.

21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.

20. minut
Izblokiran je bio Mitrović u poslednjem napadu, na poluvremenu 25:35.

20. minut
Adetokunbo sa linije za slobodna bacanja neprecizan prvi put, ali se iz drugog ispravio 25:35.

20. minut
Kaudi je efektno blokirao Kalinića u prodoru.

20. minut
Gist zakucava, efektan potez bivšeg igrača Zvezde 24:35.

19. minut
Mnogo grešaka u ovom napadu na obe strane, na kraju Kalinić je napravio faul nad Kaudijem u napadu.

18. minut
Vajt poentira posle minuta odmora za 22:35, da bi potom Dobrić napravio faul u napadu nakon oduzete lopte, Zvezda je mogla na +15.

17. minut
Vajt pogađa jedno od dva bacanja 20:30, a onda Dobrić otvorenu trojku i cepa mrežicu 20:33. Opet Zvezda ide na +13.

16. minut
Nejt Volters iz koraka pogađa i prekida seriju Asvela 18:29, pod košem Zvezde Fa poentira 20:29.

15. minut
Osetkovski pogađa oba bacanja 16:27, Holins promašuje sa distance, a Vajt ne uspeva da se izbori za loptu. Sada se upisuje i Markus Najt, posle mini serije 8:2 za domaćina, Radonjić je prinuđen da traži tajm aut - 18:27.

14. minut
Opet taj Osetkovski, jedno od dva bacanja smanjuje na 14:25, ali uzvraća Kalinić vodi Zvezdu na +13 (14:27). Novi tajm-aut trenera Asvela Parkera.

13. minut
Prvi poeni Stefana Markovića, Zvezda ima ogromnih 11:25. Katastrofalnu seriju Asvela prekida Osetkovski 13:25.

13. minut
Sjajno dodavanje Holinsa za Davidovca pod košem - 11:23. Asvel dva i po minuta nije dao koš.

12. minut
Greše Francuzi, lopta je ponovo za Zvezdu, ali Davidovac pravi faul u napadu, šteta, mogao je Radonjićev tim još više da poveća prednost.

12. minut
Sjajan pas Mitrovića za Kalinića, prva dvocifrena prednost za KK Crvena zvezda 11:21. Parker traži tajm-aut.

11. minut
Mitrović sa bacanja vraća Zvezdu na +8, Beograđani vode 11:19.

11. minut
Počela je druga četvrtina. Promašaj Lakomba sa distance, dok je na drugoj strani Dobrić nekontrolisano poslao loptu u aut. Tražio je Zvezdin as faul od sudija, ali nije dosuđen. Pogrešili su odmah i Francuzi, jer je Lazić iznudio faul u napadu od strane Strazela.

II ČETVRTINA

ZAVRŠENA JE PRVA ČETVRTINA.

10. minut
Dobrić u prodoru poentira za 9:17, a potom Strazel sa bacanja pogađa oba puta 11:17.

8. minut
Vajt cepa mrežicu za tri poena i vodi Zvezdu na 7:15, Lakomb smanjuje na 9:15, a zatim Ivanović promašuje oba bacanja.

6. minut
Posle promašaja za tri Osetkovskog, Lakomb pogađa za 7:8. Uzvraća Holins trojkom, to su njegovi prvi poeni - 7:11.

5. minut
Promašaj Holinsa za tri, a onda se ni Mitrović nije snašao pod košem da odbitak smesti pod obruč. Tajm-aut.

4. minut
Kalinić je prošao i pod košem uposlio Kuzmića, koji je fauliran. Zvezdin centar je sa "penala" poentirao oba puta za 5:8.

3. minut
Precizan je Dobrić za 2:4, ali uzvraća Antoan Dio za tri poena i okreće prednost na stranu Asvela 5:4. U narednom napadu Volters je pogodio 5:6.

3. minut
Osetkovski pogađa pod košem, uz faul Kalinića, ali je slobodno bacanje promašio 2:2.

2. minut
Mnogo promašaja na početku na obe strane, promašaj Dobrića za tri, na drugoj strani ni Kaudi ne pogađa sa iste razdaljine. Seriju prekida Vajt prvim koševima na meču, Zvezda vodi 2:0!