EVROLIGA: Barsa i Mirotić demolirali Zenit, Anđušić odličan u porazu Monaka

22.10.2021. 22:54
Nikola Mirotić
Nikola Mirotić / Izvor: Profimedia
Katalonski gigant stigao do petog trijmufa.

Košarkaši Barselone savladali su Zenit u meču petog kola Evrolige rezultatom 84:58.

ABA LIGA: Borac pao u Hrvatskoj, Zadar upisao prvi trijumf

BEZ DLAKE NA JEZIKU: Odigrali smo katastrofalno protiv Albe! Radonjić govorio o stanju Ivanovića

ZVEZDAŠI BESNE NA TVITERU: Evo šta Radonjić POD HITNO mora da uradi! Pominju Delije, fudbalere i šta ČEKA Albu

Prva četvrtina bila je neizvesna i Barselona je imala samo poen prednosti posle prvih 10 minuta, ali je onda u drugoj odigrala perfektnu odbranu. Primili su samo osam poena za 10 minuta i na poluvremenu imali +17.

Jasno je bilo da Zenit i nema neke šanse da se vrati u meč, a pred poslednju četvrtinu bilo je velikih +25.

Bilo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti Barselona i upisati peti trijumf u sezoni.

Do pobede su ih predvodili Mirotić sa 20 i Dejvis i Šanli sa po 11 poena. U poraženom sastavu istakli su se Beron, Kulagin, Ponitka i Lojd sa po 8 poena. Niko nije bio dvocifren.

Od srpskih igrača večeras se istakao Danilo Anđušić. Naš reprezentativac je u porazu Monaka od Baskonije (66:78) upisao 15 poena.