7°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

EVROLIGA: Bez iznenađenja u Atini, PAO bolji od Crvene zvezda na startu elitnog takmičenja (FOTO)

03.10.2019. 21:57
Džejms Gist
Džejms Gist / Izvor: MN Press
Gist predvodio crveno-bele.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na startu nove sezone Evrolige u Atini od Panatinikosa sa 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29). Crveno-beli nisu odigrali dobar meč u OAKA areni, ali su uprkos tome možda mogli da se bore i za pobedu jer ni Panatinaikos nije odigrao preterano kvalitetan meč, ali je šampion Grčke umeo da kazni svaku grešku izabranika Milana Tomića.

EVROLIGA OVO NE PAMTI! Sudije POKRALE Zvezdu! Odžu pet faulova za osam minuta, ali to nije KRAJ! (VIDEO)

GRMI OAKA ARENA: Navijači priredili Gistu BRUTALAN doček! Panatinaikos mu dao vredan POKLON (VIDEO)

NEPOSREDNO PRED DUEL SA ZVEZDOM! Proslavljeni TRENER poželeo sreću protivniku crveno-belih! (FOTO)

Odličan početak imala je Crvena zvezda u OAKA areni i preko Gista i Lorenca Brauna povela sa 8:2 sredinom prve četvrtine. Trojka Kalatesa na kratko je trgla Panatinaikos, ali je Zvezda nastavila sa dobrom igrom i vodila 17:8 u 8. minutu. Međutim, do kraja četvrtine domaćin je uspeo da postigne šest poena dok crveno-beli nisu bili precizni pa je Panatinaikos na prvom malom odmoru imao zaostatak 17:14. Panatinikos je u dobrom ritmu nastavio i na startu druge deonice i serija Zelenih iz prve četvrtine se produžila na 12-0 za vođstvo 20:17 u 13. minutu.

Veliki problem Zvezdi pravile su izgubljene lopte, ali i lične greške zbog kojih je i najbolji igrač crno-belih Džejms Gist u prvom poluvremenu morao na klupu posle tri faula. Međutim, njegova zamena Majkl Odžo je na parketu proveo ukupno samo osam minuta i za to vreme napravio pet faulova. Crveno-beli su uspeli da se vrate ki ponovo steknu vođstvo koje su održavali sve do dva minuta pre odlaska na veliki odmor 31:30. Slično kao i uprvoj četvrtini, ponovo je Zvezda bila bez poena u poslednja dva minuta sve do pogotka Derika Brauna sa penala koji je samo smanjio vođstvo Zelenih na 37:35 na poluvremenu.

Igra crveno-belih raspala se početkom treće četvrtine. Panatinaikos je maksimalno koristio probleme Zvezde sa centrima, kao i lošiju odbranu crveno-belih koji su uspevali da održe korak sa domaćinom do polovine treće deonice kada je bilo 46:42. Ipak, Tomas i Papajanis odveli su domaćina do maksimalnog vođstva 55:44 u 27. minutu. Tek tada su crveno-beli uspeli da povežu nekoliko dobrih napada, ali je odbrana i dalje bila problem pa je Panatinikos na 40 sekundi pre kraja treće četvrtine imao novu maksimalnu prednost 65:51. U poslednjih 10 minuta Zeleni su ušli sa 13 ponea viška.

Na strtu poslednje četvrtine Zvezda je odigrala dobru odbranu i uspela da smanji razliku na ispod 10 poena (66:57), ali je to bilo kratkog daha pošto je Panatinaikos preko Tomasa, Rajsa i Vujukasa uspeo da se vrati na dvocfrenu prednost. Pet poena vezao je Perperoglu i ponov je Zvezda prišla na ispod 10 razlike (74:65). Beron je trojkom približio Zvezdu na 76:70 36. minutu, a crveno-beli su zatim propustili i napad da se dodatno približe pa je Tomas posrtigao poena za prednost Panatinaikosa 78:70. Zvzeda je uspela još jedno mda se približi na šest poena prednosti, ali je onda Kalataes postigao trojku nepuna dva minuta pre kraja i odveo Panatinaikos na devet poena prednosti što je bilo nedostižno za crveno-bele.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29)

DVORANA: OAKA.

GLEDALACA: 10.000.

SUDIJE: Garsija, Mogulkoč, Vilijus.

PANATINAIKOS: Tomas 18, Rajs 12, Papajanis 8, Papapetru 2, Vujukas 4, Džonson 3, Braun, Fridet 11, Kalates 21, Vili 2, Mitoglu 6, Bentil.

CRVENA ZVEZDA: D. Braun 5, Čović, L. Braun 3, Perperoglu 15, Davidovac 3, Lazić, Faje 3, Beron 15, Dobrić 6, Gist 22, Dženkins 8, Odžo 2.

Pogledajte kako izgleda Tatjana Bašević, bivša devojka nemačkog košarkaša Maika Cirbesa