20.04.2024.
117.1474
110.1009

EVROLIGA: Blažič srušio Real, Teo se radovao u Istanbulu, poraz Raduljice i Mačvana (FOTO)

25.10.2016. 23:09
Bek Crvene zvezde Jaka Blažič
Bek Crvene zvezde Jaka Blažič / Izvor: MN Press
UNIKS još ne zna za pobedu.

Počelo je treće kolo Evrolige, a odigrane su i prve utakmice. Jaka Blažič predbodio je Baskoniju do pobede protiv Reala u Madridu, CSKA  je uspeo u Istanbulu posle velike borbe da savlada Efes, Olimpijakos je pobedio Milano, dok je Darušafaka nanela i treći poraz UNIKS-u.

CSKA je imao status favorita protiv Efesa iako se igralo u Istanbulu, a Moskovljani su to i pokazivali tokom prvog poluvremena kada su imali dvocifrenu prednost. Domaćin se ipak nije predavao i uspeo je da se priblići Armiji koja je morala dobro da se ozonji da bi došla do pobede. Nando De Kolo i Miloš Teodosić predvodili su CSKA sa 26 i 15 poena, a srpski reprezentativac imao je i osam asistencija. Kod Efesa je Dešon Tomas postigao 16, a Derik Braun 14 poena.

Olimpijakos je dočekao Milano i relativno lako došao do pobede. Pirejci su konstantno bili u vođstvu protiv tima iz grada mode. Probali su gosti da stignu Olimpijakos, ali se protiv sjajnog Vasilisa Spanulisa jednostavno nije moglo, pa je Milano pretrpeo prvi poraz. Spanulis i Erik Grin postigli su po 16 poena za Olimpijakos. Kod gostiju Krunoslav Simon je takođe postigao 16, a odličan je bio i Miroslav Raduljica sa 14 poena i osam skokova. Milan Mačvan imao je slabo veče i postigao je svega četiri poena.

UNIKS ništa ne polazi za rukom ove sezone u Evroligi. Ruski tim imao je lepu prednost protiv Darušafake, ali su i to uspeli da prokockaju kao što su učinili u prvom kolu sa Barselonom. Sa druge strane turski tim je, kao i protiv Crvene zvezde u Beogradu, još jednom je uspeo da se vrati iz rezultatskog minuta i ostvatri trijumf.  Bred Vanamejker je sa 22 poena predvodio Darušafaku, dok je 18 postigao Džejms Anderson. Kit Lengford je sa 22 poena bio najefikasniji u UNIKS-u, dok je 17 postigao Arcjom Parahuski.

Baskonija je nanaela prvi poraz Realu ove sezone u Evroligi, a umalo je od gotovog napravila veresiju. Gosti iz Vitorije vodili su i sa dvocifrenom prednošću, ali protiv kraljevskog kluba nikad nije gotovo. Uspeo je Real da se vrati u trećoj četvrtini, pa se u poslednjih 10 minuta rasplamsala prava borba. Real je uspeo da povede, a u poslednji minut je ušao sa vođstvom 87:86, ali su Adam Hanga i naročito raspoloženi Jaka Blažič sačuvali Baskoniju. Blažič je bio sa 21 poenom najefikasinji kod Baskonije dok je 18 dodao Johan Vojtman. Sa 16 poena najbolji kod Reala bio je Gustavo Ajon, a 15 je postigao Luka Dončić.

Makabi - Galatasaraj (20.05)

TABELA: CSKA 3-0, Fenerbahče 2-0, Real 2-1, Olimpijakos 2-1, Darušafaka 2-1, Baskonija 2-1, Milano 2-1, Barselona 1-1, Panatinaikos 1-1, Bamberg 1-1, Crvena zvezda 1-1, Žalgiris 1-1, Makabi 0-2, Galatasaraj 0-2, UNIKS 0-3, Efes 0-3.