EVROLIGA: BRUTALNA partija Jovića nedovoljna za trijumf nad Valensijom (VIDEO)

21.11.2019. 22:48
Stefan Jović
Stefan Jović / Izvor: Profimedia
Srpski plejmejker odigrao maestralno.

Utakmicama u četvrtak počelo je deseto kolo ovosezonske Evrolige, a važne pobede ostvarili su Olimpijakos, Efes i Valensija. Grci su ubedljivo slavili na gostovanju Albi, Turci su bili bolji od Armanija u Milanu, a Španci su pred gostovanje Crvenoj zvezdi savladali Himki.

ZVANIČNO: Srbija u drugom šeširu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre

MOĆAN GOVOR LAZIĆA, ĐENKA UMIRAO OD SMEHA: Evo kako su košarkaši Zvezde proslavili trijumf u Litvaniji (VIDEO)

JEDNA LASTA NE ČINI PROLEĆE: Delije na Tviteru JASNE, oni moraju da LETE iz Zvezde!

Olimpijakos je u gostima savladao Albu rezultatom 99:80 (30:17, 25:21, 21:19, 23:23) u meču koji je rešen već u prvom poluvremenu. U drugom delu su Nemci samo u dva navrata uspeli da priđu na 14 poena zaostatka, pa je tim iz Pireja rutinski priveo meč kraju.

Najzaslužniji za pobedu Olimpijakosa bio je Ogustin Rubit koji je postigao 16 poena, a pratio ga je Jorgos Printezis sa poenom manje. Srpski reprezentativac Nikola Milutinov je meč završio sa osam poena i šest skokova. Sa druge strane su se istakli Markus Erikson sa 16 i Makaj Mejson sa 15 poena.

Neizvestan meč u Milanu između Armanija i Efesa je pripao gostima koji su slavili rezultatom 81:76 (16:17, 25:22, 21:21, 19:16:). Utakmica je bila veoma ujednačena, a prelomni trenuci dogodili su se sredinom poslednje četvrtine kada su gosti serijom 7:0 napravili ključnu razliku i domaći tim više nije mogao da se vrati u igru.

Najefikasniji u ekipi Efesa bio je Šejn Larkin koji je ubacio 17 poena, a odličan je bio i Tibor Plajs sa 14. Srpski košarkaš Vasilije Micić je meč završio sa po šest poena i asistencija, kojima je pridaodao i četiri uhvaćene lopte.

U poraženom sastavu je najbolji bio Serhio Rodrigez sa 11 poena, a dobri su bili još Vladimir Micov sa deset i Nemanja Nedović sa devet poena.

Valensija je jedini domaći tim koji je trijumfovao na otvaranju desetog kola, a Španci su savladali Himki sa 89:84 (26:33, 25:15, 21:22, 17:14). Utakmica u La Fonteti je rešena tek u poslednjem minutu kada je domaći tim za 13 sekundi postigao četiri poena i tako došao do pobede.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je Stefan Jović koji je meč završio sa 19 poena, 11 asistencija i pet skokova, te indeksom korisnosti 34, ali to nije bilo dovoljno za pobedu Himkija. Sa druge strane najbolji u Valensiji je bio Bojan Dubljević koji je postigao 18 poena, dok je Vanja Marinković meč završio sa 13.