EVROLIGA: Budućnost NE MOŽE nikoga da POBEDI! Pešićeva zamka za Šveda (FOTO)

09.11.2018. 21:03
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: MN Press
Novi poraz Podgoričana.

Košarkaši Budućnosti ni u šestom pokušaju nisu uspeli da zabeleže trijumf Evroligi.  Šampion ABA lige je na svom parketu u Podgorici poražen od Žalgirisa u susretu šestog kola elitnog takmičenja - 60:72 (15:18, 18:15, 15:24, 12:15)

NE ŠALE SE: Cedevita DOVODI bivšeg i sadašnjeg reprezentativca! (FOTO)

PARTIZAN ZOVE NA KLASIK: Trinkijeri pred Cibonu UPOZORAVA na VAŽAN detalj! (FOTO)

Ekipa iz Podgorice je tokom prvog poluvremena bila u rezultatskom deficitu, ali je uspela da se dobrom igrom u finišu druge deonice približi i na kraju poravna sa šampionom Litvanije. Ipak, po povratku sa odmora zeleni su vratili momenat na svoju stranu i ponovo stekli devet poena prednosti.

Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa nisu ponovili grešku iz prvih 20 minuta, igrali su čvrsto u odbrani i nisu dozvolili Budućnosti da ih ozbiljnije ugroze u poslednjem kvartalu. Žalgiris je tako ostvario treću pobedu u Evroligi ove sezone.

Alen Omić je bio najefikasniji u domaćem sastavu sa 16 koševa, dok su Erl Klark i Nemanja Gordić ubacili po devet Brendon Dejvis je predvodio goste iz Kaunasa sa 18 koševa, Antunas Kavali

Košarkaši Barselone pobedili su u gostima ekipu ruskog Himkija rezultatom 87:80 (19:23, 19:15, 29:21, 22:21) u šestom kolu Evrolige i tako stigli do četvrte uzastopne pobede u sezoni, possle dva startna poraza.

Ekipa srpskog trenera Svetislava Pešića stigla je do trijumfa boljom igrom u trećem kvartalu, koji su Katalonci dobili sa osam poena prednosti. Do kraja meča tim iz Španije čuvao je tu prednost, iako su na šest minuta do kraja ruski košarkaši stigli do zaostatka od "jednog poseda."

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je francuski plejmejker Tomas Ertel sa 18 poena i 8 asistencija, a po 16 poena dodali su Kris Singlton i Ante Tomić, koji je imao i 6 skokova.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.