EVROLIGA: Čudesni Braun srušio Olimpijakos u Areni (VIDEO)

20.12.2019. 20:55
Lorenco Braun
Lorenco Braun / Izvor: MN Press
Crvena zvezda prekinula niz od dva poraza.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u 15. kolu Evrolige u ''Štark areni'' Olimpijakos sa 88:81 (16:21, 20:27, 25:13, 27:20) i tako stigli do šestog trijumfa u sezoni čime su se izjednačili upravo sa Pirejcima. Posle veoma lošeg odigranog prvog poluvremena, Zvezda se probudila u nastavku, tačnije Braun koji je bio nerešiva enigma za odbranu Pirejaca i predvodio crveno-bele do važnog trijumfa.

ZICER ZA ZVEZDU: Primorska u ogromnim problemima

UŠAO U ISTORIJU: Rakočevićevu OSMICU više NIKO neće nositi! Počast na EVROLIGAŠKOJ utakmici

RADONJIĆ U ELEMENTU: Urnebesan potez bivšeg stratega Crvene zvezde! (VIDEO)

Dobro su ušli u meč igrači Crvene zvezde i preko Dejana Davidovca i oporavljenog Lorenca Brauna uspeli da stvore početnu prednost 6:2 u trećem minutu. Crveno-beli su tih četiri poena viška čuvali sve do polovine prve četvrtine kada je rezultat bio 11:7. Međutim, Nikola Milutinovi  Printezis uspeli su da donesu preokret i prvo vođstvo za Olimpijakos na meču u sedmom minutu 12:11. Tih pola koša Pirejci su čuvali sve do poslednjeg minuta deonice kada su preko Rida i Pola na mali odmor otišli sa vođstvom 21:16.

Bolje su gosti počeli drugu četvrtinu i posle 90 sekundi stekli i prvu dvocifrenu prednost na meču 28:18 trojkom Vezenkova. Nije Zvezda uspela da se trgne i prekine dobru igru Pirejaca koji su u 15. minutu imali maksimalnih 15 poena prednosti 39:24. Tek tada su crveno-beli uspeli da povežu malo redove i preko Lorenca Brauna i prve trojke u sezoni Čarlsa Dženkinsa smanje na 39:31 u 17. minutu. Printezis i Milutinov zadavali su najviše problema Zvezdi pa su gosti na poluvreme otišli sa dvocifrenim viškom 50:40.

Lorenco Braun bio je nezaustavljiv i u nastavku meča, a početak treće deonice protekao je u njegovom znaku pošto je predvodio Zvezdu do 52:46 u 23. minutu i tako crveno-bele posle dužeg vremena vratio na jednocifreni zaostatak. Nastavili su Milutinov i Pritntezis da prave probleme Zvezdi u odbrani, ali su sada crveno-beli imali odgovor na drugoj strani u napadu. Braun je nastavio simultanku protiv Olimpijakosa, a pridružili su mu se Gist i Davidovac i Zvezda je prišla na 58:53. u 28. minutu. Atmosferu u dvorani je zapalio Simanić trojkom za izjednačenje 58:58, da bi Beron doneo posle dužeg vremena trojkom vođstvo Zvezdi 61:58. Ipak, Ročesti je trojkom doneo izjendačenje pred poslednju četvrtinu.

Odličnu igru crveno-beli su nastavili i u polednjoj četvrtini. Gist je pogodio za dva, a zatim je Beron sa dve uzastopne trojke doveo atmosferu do usijanja u Areni, da bi Lazić iz kontre doneo Zvezdi prednost 71:63 u 32. minutu. Olimpijakos je preko Milutinova i trojkom Pola uspeo da na kratko prekine dobru igru Zvezde, ali su Gist i neverovatni Braun uz Lazića držali Zvezdu na šest poena odstojanja, da bi Gist zakucavanjem doneo crveno-belima vođstvo 82:74 u 38. minutu. Igra Pirejaca potpuno se raspala, a Lorenco Braun fantastično veče zaokružio je trojkom za prvu dvocifrenu prednost Zvezde 85:74 dva minuta pre kraja čime je i rešeno pita nje pobednika.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 88:81 (16:21, 20:27, 25:13, 27:20)

DVORANA: Štark arena.

SUDIJE: Hirezuelo, Bisang, Perandi.

GLEDALACA: 8.076.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Čović, Braun 34, Davidovac 4, Lazić 8, Faje, Beron 17, Dobrić 6, Gist 8, Dženkins 3, Simanić 6, Odžo 2.

OLIMPIJAKOS: Ročesti 7, Boldvin 4, Pol 21, Koniaris 4, Spanulis 4, Čeri, Milutinov 15, Vezenkov 5, Printezis 14, Papanikolau 2, Rabit, Rid 6.

Baskonija - Real Madrid 55:77

Pogledajte kako izgleda Tatjana Bašević, bivša devojka nemačkog košarkaša Maika Cirbesa

ABA LIGA: Triler u Železniku! Utakmica FMP-a i Krke rešena nestvarnom serijom u završnici

NBA: Adetokumbo BOLJI od Džejmsa

Perperoglu kandidat za najbolju petorku Evrolige u deceniji!

PARTIZAN SAZNAO RASPORED U EVROKUPU: Spektakl u Areni već u prvom kolu