EVROLIGA: Debakl Zenita, Olimpijakos PAO u Francuskoj! Armija PROTUTNJALA Valensijom (VIDEO)

04.10.2019. 22:44 17:13
Alba - Zenit
Alba - Zenit / Izvor: Foto: Twitter Printscreen/Basket Dergisi
Bilo je baš uzbudljivo.

Košarkaši Albe i ASVELA trijumfovali su ubedljivim pobedama na startu Evrolige. Nemački predstavnik je deklasirao Zenit sa 85:65, dok su Parižani iznenadili Olimpijakos rezultatom 82:63.

ABA LIGA: Igrala su dva Marka Simonovića, stariji je pobedio (FOTO)

EVROLIGA: Kari slavio protiv Micića, DUPLA POBEDA Španaca u gostima! Debitovao i Džok Lendejl (VIDEO)

UDAR NA BUDŽET: Zvezda DVA meča bez publike

Alba je odigrala odličnu utakmicu od prvog do poslednjeg minuta. Nakon početnog perioda Nemci su stekli šest poena prednosti, a do poluvremena su već imali ubedljivih plus 16 (47:31). Razlika se i dalje uvećavala, sve do konačnih 20 poena sa koliko je ALBA otvorila evroligašku sezonu.

Lendri Noko je predvodio domaće sa 16 poena i sedam skokova, bez promašaja iz igre. Eriksen je dodao 15 (4/7 za tri), Kavanah je dodao 11, a Gifi deset. Kod Rusa, jedini vredan pomena bio je Vil Tomas sa 14 poena i osam skokova, ali nedovoljno da spreči ubedljiv poraz na evroligaškom debiju.

ASVEL je odigrao odličan meč na premijeri. Samo prva četvrtina pripala je Grcima (24:21), ali su domaćini od tada odigrali savršeno, pre svega u defanzivi i gotovo sa 20 razlike deklasirali su višestrukog šampiona Evrope.

U poslednjem meču prve runde CSKA je deklasirao Valensiju u Španiji. Pobednik nijednog trenutka nije dolazio u pitanje, Armejci su u jednom trenutku imali i +28 (58:86), da bi na kraju slavili 71:96.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Darun Hilard sa 22 poena, dva manje ubacio je Majk Džejms, dok su dvocifreni bili i Andrej Voroncevič (13p), odnosno, Vil Klejburn. Kod Valensije, Majk Tobi je postigao 14 koševa, po 12 Brok Motum i Bojan Dubljević.