16°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

EVROLIGA: Fenerbahče SLOMIO Budućnost u drugom poluvremenu, Barsa prekinula crni niz u Baskiji (VIDEO)

20.12.2018. 21:40
Jan Veseli i Željko Obradović
Jan Veseli i Željko Obradović / Izvor: MN Press
Nastavljeno takmičenje u elitnom evropskom takmičenju.

Današnjim utakmicama počelo je 14. kolo Evrolige, a pobede su odnele ekipe CSKA, Fenerbahčea, Olimpijakosa i Barselone.

ZBOG NJE SU TRIBINE PUNE: Ovo je ipak NAJLEPŠA odbojkašica Crvene zvezde (FOTO)

PREDNOVOGODIŠNJA BOMBA: Budućnost poslala u Srbiju centra, a dovela igrača kojeg žele u NBA

U prvom meču dana košarkaši CSKA su ubedljivo savladali Efes na domaćem terenu rezultatom 102:84 (31:24, 25:30, 21:14, 25:16). Posle ujednačenog starta meča i smenjivanja u vođstvu, domaća ekipa je dva minuta pre kraja prve četvrtine preuzela kontrolu nad utakmicom serijom 7:0. U drugoj deonici je ruski tim stigao i do dvocifrene prednosti, ali je na poluvremenu razlika iznosila samo dva poena. Poslednji trzaj su Turci imali početkom drugog poluvremena kada su prišli na pola koša minusa, ali je od tog trenutka CSKA dodao gas i do kraja meča povećavao prednost.

Najzaslužniji za pobedu Rusa je bio Vil Klajburn koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 24 poena i 11 skokova, a odličan je bio i Nando De Kolo koji je upisao 21 poen, šest asistencija i pet skokova. Dvocifren učinak su ostvarili i Otelo Hanter sa 13, odnosno Danijel Heket sa 12 poena. U poraženom sastavu bolji od ostalih je bio Rodrig Buboa koji je postigao 24 poena, a pratili su ga Brok Motum sa 16 i Krunoslav Simon sa 1 poena. Vasilije Micić je meč završio sa sedam poena, pet asistencija i po dva skoka i ukradene lopte.

Košarkaši Fenerbahčea su trijumfovali na gostovanju u Podgorici rezultatom 65:89 (20:26, 20:14, 15:27, 10:22) i tako ostvarili desetu vezanu pobedu u Evroligi. Prvu osetniju prednost su gosti ostvarili pred kraj prve četvrtine kada su se serijom 8:0 odvojili na osam poena prednosti. Međutim, to nije pokolebalo ekipu Budućnosti koja je odlično odigrala drugu četvrtinu i na poluvreme se otišlo nerešenim ishodom. Ipak, u trećoj četvrtini su izabranici Željka Obradovića dodali gas i uspeli su da se odvoje na dvocifrenu prednost, koju su samo povećavali do kraja meča.

Trijumfu Turaka su najviše doprineli bivši košarkaši Partizana Jan Veseli koji je utakmicu završio sa 19 poena i devet skokova i Žofri Lovernj koji je postigao 17 poena. Nikola Kalinić je upisao osam poena, tri skoka i dve asistencije, a Marko Gudurić pet poena i po jednu asistenciju, skok i ukradenu loptu. U ekipi Budućnosti je najefikasniji bio Erl Klark sa 15 poena.

Olimpijakos u Pireju nije pružio nikakvu šansu Gran Kanariji, pa je utakmica završena rezultatom 98:77 (20:12, 32:19, 21:21, 25:23). Španci su vodili samo u jednom trenutku na početku utakmice (8:9), a Grci su ubrzo posle toga preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom. Poslednji trzaj su košarkaši Gran Kanarije imali na startu druge četvrtine kada su prišli na minus tri, ali je tada usledila serija Pirejaca 10:0. Posle toga razlika se povećavala i na poluvremenu je rezultat bio 73:54. Drugo poluvreme su crveno-beli odigrali rutinski i nisu dozvolili gostima da priprete ni u jednom trenutku.

Odlični su u ekipi Olimpijakosa bili Vasilis Spanulis sa 21 i Jorgos Printezis sa 16 poena, a Nikola Milutinov je meč završio sa 11 poena, šest skokova, pet asistencija i jednom ukradenom loptom. Nikola Radičević je u ekipi Gran Kanarije odigrao manje od dva minuta i za to vreme nije ostvario pozitivan učinak.

Košarkaši Barselone su uspeli da trijumfuju na gostovanju Baskoniji posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini rezultatom 70:77 (16:19, 23:23, 16:7, 15:28). Katalonci su konstantno bili u prednosti tokom prvih 20 minuta, ali nisu uspeli da se odlepe, pa su na odmor otišli sa tri poena viška. U trećoj četvrtini je usledila velika serija Baskonije 14:2, kojom su domaćini došli i do devet poena prednosti, ali je Barsa uspela da pred poslednjih deset minuta smanji zaostatak na šest poena. Izabranici Svetislava Pešića su fantastičnom igrom u poslednjoj četvrtini, u kojoj su napravili dve serije (10:0 i 7:0), uspeli da dođu do važne pobede kojom su prekinuli niz od četiri vezana poraza.

Najzaslužniji za pobedu Barselone je bio Kevin Serafan sa 14 poena, a pratili su ga Toma Ertel sa 11 i Kris Singlton sa deset poena. Najefikasniji u poraženoj ekipi je bio Met Džening sa 19 poena, a dvocifreni su bili i Luka Vildoza sa 12 i Ševon Šilds sa 11 poena.

20.00 Panatinaikos - Armani

TABELA: Fenerbahče 13-1, Real 11-2*, CSKA 11-3, Efes 9-5, Olimpijakos 9-5, Bajern 7-6*, Barselona 7-7, Žalgiris 6-7*, Armani 6-7*, Panatinaikos 6-7*, Baskonija 6-8, Gran Kanarija 5-9, Makabi 4-9*, Himki 4-9*, Budućnost 3-11, Darušafaka 1-12*