EVROLIGA: Gudurić razbio Armani po notama Žoca, Kari nije imao recept za Real u El klasiku (FOTO)

13.12.2018. 22:50
Guduri
Guduri / Izvor: Profimedia
Odigrano pet mečeva 12. kola.

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Armani pred domaćim navijačima u Istanbulu i tako stigli do 11. pobede u sezoni i tako ostali usamljeni na prvoj poziciji sa samo jednim porazom. U ''Ulker areni'' revolveraški obračun su priredili Marko Gudurić i Majk Džejms i mada je Amerikanac izašao kao pobednik sa boljim ličnim učinkom, nekadašnji igrač Crvnee zvezde doneo je pobedu svojoj ekipi. Armani je zapretio u poslednjoj četvrtini preko Džejmsa, ali je Gudurić na sve imao odgovor. Na kraju je Gudurić sa 20 poena i samo jedinm promašajem iz igre (7/8) predvodio Fenerbahče, a ispratio ga je Jan Veseli sa 17 postignutih poena. Nikola Kalinić postigao je osam poena. Džejms je bio daleko najefikasniji u Armaniju sa 31 poenom, do ksu po 13 postigli Gudaitis i Kuzminskas.

Branilac titule Real Madrid demolirao je Barsleonu Svetislava Pešića u evroligaškom El klasiku. Nije izgledalo da će domaćin ostvariti tako ubedljivu pobedu posle prve četvrtine, pošto je vodio sa pet poena prednosti, ali je Kraljevski klub odigrao furioznu drugug četvrtinu i na poluvreme otišao sa 23 poena viška 53:30. Drugo poluvreme bilo je samo formalnost za Real koji nije dozvolio opuštanje nijednog trenutka. Tompkins je sa 17 poena bio najefikasniji u Realu, dok je 16 postigao Rendolf. U Barseloni je jedini raspložen bio Toma Ertel sa 16 poena.

Veoma uzbudljiv meč odigrali su u Tel Avivu domaći Makabi i Baskonija, a gosti su slavili zakucavanjem Vinsenta Poirija 11 sekundi pre kraja. Pretohdno je igran relativno izjednačebn meč, iako je Makabi uspeo da u poslednju četvrtinu krene sa sedam poena viška. Ipak, Baskonija je uspela da se vrati i dođe do pobede u neizvesnoj završnici. Šengelija je sa 20 poena bio najefikasiji u Baskoniji, dok je Dženinh postigao 16. Po 13 poena postigli su Vilbekin i Kejn za Makabi.

Gran Kanarija - Budućnost (21.00)

TABELA: Fenerbahče 11-1, Real 10-2, CSKA 10-2, Efes 8-4, Olimpijakos 7-5, Armani 6-6, Barselona 6-6, Žalgiris 5-6, Panatinaikos 5-6, Bajern 5-6, Baskonija 5-7, Gran Kanarija 4-7, Himki 4-8, Budućnost 3-8, Makabi 3-9, Darušafaka 1-10.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.