EVROLIGA: Kalinić dodao gas Feneru, Milutinov enigma za Bajern, CSKA u završnici slomio Efes (FOTO)

19.03.2019. 22:57
Željko Obradović i Nikola Kalinić
Željko Obradović i Nikola Kalinić / Izvor: MN Press
Odigrane četiri utakmice 27. kola.

Košarkaši Fenerbahčea odavno su obezbedili plej-of kao i prednost domaćeg terena što ih je očigledno opustilo u meču protiv Budućnosti koji su rešili tek u poslednjoj četvrtini. Budućnost se dobro držala na gostovanju u Istanbulu, imala i dvocfirenu prednost u jednom trenutku da bi na poluvreme otišla sa tri poena prednosti 39:36. Međutim, usledio je očekivani odgovor Fenera koji je na krilima Nikole Kalinića i Jana Veselog došao do preokreta i 23 pobede u sezoni. Kalinić je bio najefikasniji sa 14 poena, Veseli je dodao 13, dok je Marko Gudurić postigao šest. Erl Klark bio je najbolji u Budućnosti sa 20 poena.

Olimpijakos je potpuno nadigrao Bajern u Atini. Nikola Milutinov je bio nerešiva enigma za odbranu tima iz Minhena i već je na poluvremenu postigao 14 poena, a Pirejci imali dvocifrenu prednost (50:31). Drugo poluvreme bila je formalnost za Pirejce, što je bila prilika da u redovima Olimpijakosa debituje i prve poene u Evroligi postigne momak iz Novog Sada Aleksej Pokuševski kao najmlađi igrač elitnog takmičenja sa 17 godina, dva meseca i 21 dan i tako obori rekord svog saigrača Jorgosa Printezisa. Zak Lidej je sa 23 poena bio najefikasniji kod Pirejaca, a Milutinov je meč završio sa 20. Koponen je u Bajernu bio najefikasniji sa 15 poena. Vladimir Lučić postigao je šest, Nemanja Dangubić dva i Stefan Jović samo poen.

Uzbudljiv meč odigran je u Istanbulu gde je Efes posle tri meseca poražen na domaćem terenu od CSKA u uzbudljivoj završnici. Smenjivali su se timovi u vođstvu tokom prvog poluvremena, da bi Moskovljani otišli sa  pet poena prednosti na veliki odmor. U trećoj četvrtini je CSKA imao i 11 poiena prednosti, ali je Efes to uspeo da stigne i umalo izbori produžetak preko Krunoslava Simona, ali je Kori Higins bio nerešiv problem za odbranu Efesa i doneo pobedu Armiji. Meč je završio sa 19 poena, a Kajl Hajns dodao je 15. U Efesu je Brajant Danston postigao 19, Simon 13 dok je slabije nego obično odigrao Vasilije Micić i postigao samo šest poena.

Barselona se sa Gran Kanarijom mučila samo tokom prvog poluvremena, da bi u nastavku igra gostiju doživela totalni krah pošto su u drugom poluvremenu postigli samo 29 poena. Kevin Pangos predvodio je Barselonu sa 19 poena, a 16 je postigao Kris Singlton. Kod gostiju Di Džej Stroberi postigao je 15 poena, a 13 je dodao Oriol Pauli. Nikola Radičević postigao je četiri poena.

Real Madrid - Armani (21)

TABELA: Fenerbahče 23-4, CSKA 21-6, Real Madrid 20-6, Efes 17-10, Barselona 16-11, Milano 14-12, Baskonija 14-12, Olimpijakos 14-13, Panatinaikos 13-13, Makabi 12-14, Bajern 12-15, Žalgiris 11-15, Himki 9-17, Gran Kanarija 7-20, Budućnost 6-21, Darušafaka 3-23.