EVROLIGA: Barselona i Fener odigrali neverovatan meč! Niko ovo nije očekivao

20.11.2019. 23:00
Željko Obradović i Svetislav Pešić
Željko Obradović i Svetislav Pešić / Izvor: Foto: Youtube/printscreen/EUROLEAGUE BASKETBALL
Zanimljiv duel u Vitoriji.

Večeras su odigrane samo dve utakmice u Evroligi. Ono što zanima ljubitelje košarke u Srbiji je duel naših stručnjaka Svetislava Pešića i Željka Obradovića. Karijevi izabranici su lakše nego što je očekivano izašli na kraj sa Fenerbahčeom. Barselona je slavila sa 89:63 (25:15, 19:15, 23:10, 22:23) i zadržali su se na čelu tabele sa učinkom od sedam pobeda i dva poraza.

NEOČEKIVANO: Plejmejker NAPUŠTA Zvezdu?

ŠTA JE PISAC HTEO DA KAŽE? Evo kako je Dejan Tomašević OBRAZLOŽIO svoju ostavku

TRESE SE KALIŠ: Progovorio Gist! Da li će posle ovoga ostati u Zvezdi?

Katalonci su bili izraziti favoriti na meču, ali niko nije očekivao da će posle tri četvrtine rezultat biti 67:40.

Najefikasniji kod pobednika bio je Higins sa 22, dok je u timu Željka Obradović bolji od ostalih bio Lovernj sa 12 poena. Štimac je dao šest, dok je Kalinić šutnuo samo dva puta. Pogodio je i promašio po jednom za dva poena.

Daleko zanimljivije je bilo u Vitoriji, gde je Baskonija savladala CSKA sa 80:70 (24:19, 21:23, 17:17, 18:11). Na meču koji je kao glavni sudija vodio Ilija Belošević najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Šengelia sa 22, dok du kod Rusa po 17 dali Strelnieks i Džejms.

CSKA je na četiri minuta prekraja poveo sa 70:67, ali do kraja su igrali samo domaći igrači. Vezali su 13 poena i na kraju ubedljivo slavili.