EVROLIGA: Loš početak nove sezone, Zvezda poražena u Istanbulu (VIDEO)

02.10.2020. 21:33
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Twitter/kkcrvenazvezda
Slaba rešenja u napadu crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde loše su otvorili novu sezonu Evrolige, pošto je u Istanbulu Fenerbahče bio bolji od crveno-belih sa 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22). Crveno-beli su bili lišeni pomoći Emanulea Terija koji je zaražen koronom, a potpuno je podbacio Džordan Lojd od kojeg se najviše očekivalo u napadu bez obzira što je meč završio sa dvocifrenim učinkom i bio najefikasniji u Zvezdi.

Kako da uštediš za iPhone 11 Pro?

EVROLIGA: Drama u Rusiji! Produžetak odlučio pobednika!

ZVEZDA NIJE SAMA U ISTANBULU: Ljubimac Delija u društvu idola grobara BODRI Obradovićev tim!

Početak meča u Istanbulu pripao je Crvenoj zvezdi koju je predvodio raspoloženi Lengston Hol i uz trojku Marka Jagodić Kuridže crveno-beli su stigli do vođstva 8:3 posle dva i po minuta igre. Fenerbahče je uspeo da se vrati preko trojki Ulanovasa, da bi poenima Bartela sa penala na pola prve deonice bilo 10:10, da bi poenima Veselog domaćin prvi put stigao i do vođstva u 6. minutu. Uključio se u igru i do tada neprimetni Nando De Kolo koji je uspeo da ubrza igru Fenera, pa ni trojka Vodlena nije mnogo promenila što se tiče rezultata. Ulanovas je trećom trojkom na meču doneo pet poena prednosti Feneru (18:13 u 8. minutu), ali su Hol i Rit održali korak Zvezde za Fenerbahčeom u prvoj četvritini.

Crveno-beli su uspeli da drže korak za Fenerom u uvodnim minutima druge četvrtine, da bi još jednom De Kolo pokrenuo Fener. Poklopilo se to i sa velikim problemima Crvene zvezde u napadu, pošto izabranike Saše Obradovića nimalo nije služio šut za tri poena, dok je sa druge strane Fener pogađao, a do prve dvocifrene prednosti domaćin je stigao poenima Lorenca Braun (35:25 u 18. minutu). Na kratko je Davidovac trojkom razliku smanjio na jednocifrenu, ali je u napadu Zvezde i dalje bilo problema. Veliki problem za crveno-bele predstavljao je nedostatak poena Džordana Lojda od kojeg se očekivalo da bude najjače oružje u napadu, a koji je prvo poluvreme završio sa samo dva poena, dok je zaostatak crveno-belih bio dvocifren na velikom odmoru 42:30.

Razigran je na početku treće četvrtine bio Ulanovas, da bi Veseli poenima doneo najveću prednost Fenerbahčeu u 24. minutu 50:32. Hol je i dalje bio najraspoloženiji u Zvezdi, pogodio je trojku, ali nije imao pravu pomoć pa je domaćin preko Alija i Veselog došli do nove maksimalne prednosti 55:35 u 27. minutu. Uspela je Zvezda da napravi mini seriju sa dve trojke Voldena i Dobrića i smanji na 55:41, ali je Fener pred ulazak u poslednju deonicu i dalje imao pozamašnu prednost.

Dobro je krenula Zvezda u poslednjoj četvrtini i poenima Lojda i Dobrića napravila mini seriju smanjivši na 57:46, ali je Braun odgovorio trojkom. Nisu se crveno-beli trgli ni posle snažnog zakucavanja Ognjena Kuzmića, a propustili su i previše prilika da se približe domaćinu posle dobrih odbrana, pa je Veseli zakucavanjem odveo Fenerbahče na 62:48 u 35. minutu. Minut kasnije Fener je posle poena De Koloa ponovo otišao na 18 poena prednost (70:52) i definitivno rešio pitanje pobednika meča.

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

DVORANA: Ulker arena.

SUDIJE: Lamonika, Latiševs, Nedović.

FENERBAHČE: Hamilton, Braun 17, Mahmutoglu 2, Biberović, De Kolo 12, Pjer 3, Bartel 5, Veseli 8, Edi 5, Muhamed 11, Duverioglu 1, Ulanovas 13.

CRVENA ZVEZDA: Hol 12, Volden 9, Lojd 15, Davidovac 5, Lazić, Rit 4, Radanov, Dobrić 6, Simonović, Jagodić Kuridža 5, Simanić, Kuzmić 7.