EVROLIGA: Mekisik rešio atinski rat, desetkovani Real savladao Armani, Asvel uzeo meru Valensiji (FOTO)

03.03.2020. 23:06
KK Olimpijakos
KK Olimpijakos / Izvor: Foto: Printscreen/Twitter/olympiacosbc
Odigrani prvi mečevi 27. kola.

Odigrani su prvi mečevi 27. kola Evrolige, a veče je obeležio atinski derbi u kojem je Olimpijakos uspeo da savlada Panatinaikos u uzbudljivoj završnici. Asvel je savladao Valesniju, a jedinu pobedu u gostima ostvario je Real protiv Armanija u Milanu.

EVROLIGA: CSKA štucao, Žalgiris rutinski! (VIDEO)

MONAKO ILI UNIKS? Pejdž izabrao protivnika u četvrtfinalu

OBRADOVIĆ: Zvezda je drugačiji tim u odnosu na meč u Beogradu

U dvorani Mira i prijateljstva je bil osvega osim toga. Po običaju je atinski derbi bio ispunjen tenzijom, a ovoga puta radovali su se Pirejci zahvaljujući sjajnoj večeri Šakila Mekisika koju je Amerikanac krunisao ključnim poenima u poslednjih 90 sekundi za trijumf Olimpijakosa u čijim redovima nije bilo još uvek povređenog Nikole Milutinova. Panatinaikos je imao priliku da izbori produžetak, ali je Dešon Tomas bio neprecizan. Meksisik je sa 22 poena bio najefikasniji u Olimpijakosu, dok je Kostas Papanikolau postigao 12. Mika Kalates predevodio je Zelene sa 18 poena, a 12 je dodao Tajriz Rajs.

Prilično uzbudljivo bilo je u Milanu gde je Real ostvario trijumf protiv Armanija u praznoj dvorani zbog korona virusa. Madriđani su bili bez pomoći Serhija Ljulja, Entonija Rendolfa, Fabijena Kozera i Džordana Mikija što je domaćin iskoristio i već početkom druge četvrtine imao i 17 poena prednosti koje je Real uspeo da stigne i izjednači, da bi ipak Madriđani gubili 45:35 na poluvremenu. Real je do preokreta stigao u poslednjih 10 minuta kada je ubacio 32 poena. Rudi Fernandez postigao je 16 poena za Real, a Laprovitola, Tavareš i Tompkins po 13. Kod Milana se istakao Rikardo Moraskini sa 21 poena, Vladikjir Micov je postigao 13, a Nemanja Nedović 3.

Asvej e savladao Valensiju u meču u kojem se gosti nisu pitali gotovo ništa. Samo u trećoj četvrtini su uspeli da na kratko zaprete, ali je domaćin u poslednjih 10 minuta Asvel uspešno kontrolisao utakmicu i rezultat za novu pobedu. David Lajti predvodio je domaćina sa 20 poena, uz 10 Džordana Tejlora. U Valensiji je Giljem Vives postigao 14, Kolom, Laberi i Sastre po 11, dok je Vanja Marinković posle odličnog prošlog kola u ovom ostao na dva poena.