EVROLIGA: Milutinov BRILJIRAO u ruskom derbiju, REKORD sezone Šveda (VIDEO)

28.01.2022. 20:31
Nikola Milutinov
Nikola Milutinov / Izvor: Profimedia
Armija marširala kroz Kazanj.

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su u 23. kolu Evrolige Uniks u Kazanju rezultatom 86:75.

OBRADOVIĆ ZADOVOLJAN POBEDOM: Bilo je OSCILACIJA, ali u Evropi nema OVOGA!

SJAJNE VESTI STIŽU IZ PODGORICE: Danilo Nikolić ponovo na treningu sa loptom u rukama (VIDEO)

STEFANOVIĆ PRED MEGU: Jako su OPASNI, moramo da...

Armejci su furiozno ušli u meč i poveli 7:0, ali su domaći uspostavili rezultatsku ravnotežu, međutim, početkom druge četvrtine CSKA se ponovo odlepio na sedam razlike i tu prednost nisu ispuštali do kraja utakmice. Ujedno, prednost od 11 koševa kojom su došli do pobede je i najveća od početka meča.

Uniks je u finišu susreta istopio minus samo na pola koša zaostatka (66:67), međutim, Moskovljani su ponovo "dodali gas", pojačali odbranu i ostvarili novi trijumf.

CSKA je do pobede vodio Aleks Šved, koji je ostvario rekord sezone sa 27 poena, dok je srpski reprezentativac Nikola Milutinov takođe briljirao sa 17 poena uz osam skokova i po dve asistencije i blokade za 32 minuta u igri, ispratio ih je Vil Klajburn sa 16 koševa.

Kod domaćih, prednjačili su bivši košarkaš Zvezde Lorenzo Braun i Hrvat Mario Hezonja sa po 21 poenom.

Oba kluba bila su izjednačena pre ovog meča sa skorom 12-8, sada su Moskovljani trijumfom pretekli Uniks na tabeli sa 13 pobeda i 8 poraza, dok je tim iz Kazanja na bilansu 12-9.

CSKA u narednom kolu dočekuje Efes, Uniks će gostovati Albi u Berlinu.