EVROLIGA: Moćni Nedović UNIŠTIO Baske, DEBITOVAO i Jović (VIDEO)

28.01.2022. 22:10
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: Profimedia
Srpski as najefikasniji pojedinac meča.

Svemu dođe kraj, pa i crnoj seriji Panatinaikosa. Grčki velikan je u OAKA areni prekinuo niz od pet poraza i zahvaljujući Nemanji Nedoviću savladao Baskoniju u 23. kolu Evrolige rezultatom 75:63.

ABA LIGA: Split ŠOKIRAO Igokeu, RAFAL Amerikanca (VIDEO)

EVROLIGA: Milutinov BRILJIRAO u ruskom derbiju, REKORD sezone Šveda (VIDEO)

OBRADOVIĆ ZADOVOLJAN POBEDOM: Bilo je OSCILACIJA, ali u Evropi nema OVOGA!

Odigrao je srpski as jednu od najboljih utakmica od početka sezone, ubacio timu iz Vitorije 16 poena i bio najefikasniji pojedinac meča. Na blistav učinak dodao je po četiri skoka i asistencije, uz jednu ukradenu loptu za 24 minuta provedenih na parketu.

Zvaničan debi u zelenom dresu imao je i Stefan Jović. Još jedan bivši košarkaš Crvene zvezde proveo je četiri minuta manje od Nedovića u igri i u tom periodu postigao 6 poena, uz maksimalan šut za tri (2/2), dodavši na to po tri uhvaćene lopte i dodavanja.

Sve je bilo rešeno u prvoj četvrtini, kada su Zeleni dozvolili gostima da za 10 minuta postignu samo osam poena, naspram 22 datih.

Kako je utakmica tekla, rasla je i prednost Atinjana. U drugom kvartalu pobegli su na 19 razlike (36:17), dok je u poslednjoj deonici otišla i na maksimalnih +27 (59:32).

U finišu su domaći "povukli ručnu", dozvolivši Špancima da ublaže katastrofu i poraz svedu na podnošljivih 12 razlike. Uz rame Nedoviću, bio je Džeremi Evans sa 14 poena, dok je Okaro Vajt dodao dva manje.

Kod gostiju koji su, pogođeni koronom, u ovom meču imali samo devet igrača u protokolu, Vejn Boldvin je bio najefikasniji sa 16 koševa, Gidraitis je postigao 12, a po 11 Fontekio i Enok. PAO je sada na skoru 5-15, dok Baskonija ima dve pobede više uz 14 poraza.