EVROLIGA: Neverovatni Micić, Pirejcima ne pomaže ni sjajni Milutinov, Barselona pregazila Albu (FOTO)

18.10.2019. 23:09
Vasilije Micić
Vasilije Micić / Izvor: Profimedia
Kompletirano je treće kolo.

Večerašnjim mečevima kompletirano je treće kolo Evrolige u kojem je samo Barselona odbranila domaćin teren, dok su Efes i Zenit ostvarili pobede u gostima, a posebno je iznenađenje napravio ruski tim pošto je u Pireju posle produžetka savladao Olimpijakos u kojem je blistao Nikola Milutinov.

ABA LIGA: Konačno proradili klinci, Mega deklasirala Zadar (FOTO)

ABA LIGA: Panteri se ne šale, pokidani Vukovi za prvo mesto (FOTO)

KAKAV BI TO ZEMLJOTRES BIO: Evroligaš je letos želeo da dovede Dvejna Vejda (FOTO)

Efes se namučio protiv Valensije tokom prvog poluvremena posle kojeg je domaćin imao sedam poena viška (46:39). Ipak, u trećoj deonici je Efes odigrao sajajno i stigao do preokreta, da bi u poslednjoj deonici sačuvao prednost i stigao do trijuimfa Fantastično veče je imao Vasilije Micić koji je sa 15 poena i 12 asistencija predvodio Efes, a najefikasniji je bio Krunoslav Simon sa 19 poena. Aleks Simon takođe je postigao 15 poena. Valensiji nije pomoglo ni 22 ponea Nikole Dubljevića, kome je pomogao Sem van Rosom sa 14 poena. Vanja Marinković postigao je dva poena.

Uzbudljiv meč viđen je u Pireju. Olimpijakos je pet minuta držao Zenit bez poena i vodio sa 12:0, ali su gosti uspeli da do prvog malog  odmora stignu do preokreta i vođstva 20:19. Zenit je i u nastavku uspevao da održi minimalno vođstvo, a pred poslednju deonicu je imao i šest poena viška 53:47. Uspeo je Olimpijakos da u poslednjoj deonici stigne Zenit, ali ne i da ga prestigne goste, a Hvostov je promašio trojku za pobedu Zenita. Ipak, ono što nisu uspeli u regularnom delu, gosti su u činili u dodatnih pet minuta. Mateuž Ponitka predvodio je Zenit sa 18 poena, dok su po 10 dodali Aleks Renfro i Gustavo Ajon koji je imao i 10 skokova. Fantastična partija Nikole Milutinova od 16 poena i 16 skokova ostala je u senci poraza, a 16 poena pšostigao je i Kevin Panter. Njih dvojica bili su i jedini dvocifreni kod Olimpijakosa.

Berlinska Alba je u Barseloni povela posle prve četvrtine 25:19 i čini se samo razbesnela ekipu Svetislava Pešića koja je u nastavku potpuno nadigrala Albatrose. Do poluvremena je Barselona preokrenula i imala dva poena prednosti, da bi u drugih 20 minuta samo povećavala vođstvo koje je iz minuta u minut bila sve nedostižnije za Albu, a na kraju su gosti doživeli i ubedljiv poraz. Kori Higins sa 22 poena i Nikola Mirotić sa 18 su predvodili Barselonu, dok je u Albi najefikasniji bio Rokas Gedrasitis sa 17 poena.