EVROLIGA: Panatinaikos savladao Baskoniju, Raduljica nemoćan protiv Bamberga (FOTO)

23.03.2017. 23:08
Miroslav Raduljica
Miroslav Raduljica / Izvor: MN Press
Rasplet sve bliži.

Posle derbija između Efesa i Fenerbahčea, u preostala tri meča 28. kola koja su odigrana u četvrtak nije bilo drame. Panatinaikos je uspeo u gostima da savladala Baskoniju, najviše zahvaljujući fantastično odigranoj prvoj četvrtini koju su dobili 24:6. Posle toga su atinski Zeleni održavali tu prednost, iako se Baskonija potrudila da obezbedi povratak u meč, ali je domaćin uspeo samo da ublaži poraz. Najbolji u redovima Panatinaikosa bio je Singlton sa 18 poena dok su po 11 postigli Džejms i Feldejn. Kod Baskonije su Hanga i Vojtman postigali 13 odnosno 12 poena.

Miroslav Raduljica odigrao je jednu od najboljih utakmica u Evroligi ove sezone, ali ni to nije pomoglo Armaniju koji je pretrpeo 21. poraz. Domaćin je izgubio od Bamberga koji je već posle prve deonice imao dvocifrenu prednost koju je uspešno sačuvao do kraja. Raduljica je postigao 19 poena uz devet skokova, dok je poen više postigao Hikman. Milan Mačvan meč je završio sa jednim poenom i pet skokova. Kozer je postigao 17 za Bamberg, dok je 12 dao Meknil.

Žalgiris je bio ubedljiv u Tel Avivu protiv ove sezone katastroflanog Makabija. Gosti iz Litvanije su meč prelomili u drugoj četvrtini, a Ponos Izraela nije uspeo da dobije nijednu deonicu. Ulanovas je sa 20 poena predvodio Žalgiris dok je 15 postigao Pangos. U Makabiju je Rud postigao 16, a Landesberg 11 poena.

Barselona - Crvena zvezda (21)

TABELA: Real Madrid 20-7, CSKA 20-7, Olimpijakos 19-8, Fenerbahče 17-11, Panatinaikos 17-11, Baskonija 16-12, Efes 16-12, Crvena zvezda 15-12, Darušafaka 13-14, Žalgiris 13-15, Galatasaraj 10-17, Barselona 10-17, Makabi 10-18, Bamberg 10-18, UNIKS 7-20, Armani 7-21.