EVROLIGA: Pešić poražen u prvom El Klasiku, ludnica u Atini, Makabi demonstrirao silu u Španiji (FOTO)

15.11.2019. 00:00
Svetislav Pešić
Svetislav Pešić / Izvor: MN Press
Odigrano svih pet utakmcia programa u četvrtak.

Preostale tri utakmice osmog kola Evrolige planirane za četvrtak su odigrane, a među njima je bio i prvi ovo sezonski El Klasiko koji je pripao Real Madridu. U Atini je viđen potpuno lud meč Panatinaikosa i Albe koji je rešen tek posle dva produžetka dok je Makabi dmeolirao Baskoniju u Vitoriji.

EVROLIGA: Micić držao čas košarke, Himki prekinuo seriju pobeda Armanija (FOTO)

JOŠ JEDAN IGRAČ PARTIZANA STIGAO U ŽELEZNIK: Posle Pecarskog i Pažin prešao u FMP

UPRKOS POBEDI PROTIV TURSKE: Maljkovićeva nezadovoljna

Zanimljiv El Klasiko viđen je u Madridu gde je Real dočekao Barselonu i potpuno nadigrao četu Svetislava Pešića u prvoj četvrtini sa 32:14, ali su Katalonci još ubedljivije uzvratili u drugoj deonici i otišli sa vođstvom 50:48. Ipak, Real je ponovo stigao doi vođstva u nastavkiu meča koje nije ispuštao do kraja i tako stigao do pete pobede nanevši Barseloni drugi poraz u sezoni. Entoni Rendolf predvodio je Real sa 16 poena, a po 13 su postigli Gabrijel Dek i Fakundo Kampaco.

U atinskoj OAKA areni viđen je odličan i uzbudljiv meč u kojem je Alba uspela da savladala Panatinaikos posle dva produžetka i tako prekine crni niz od šest uzastopnih poraza. Posle izjednačene prve deonice, Albatrosi su uspeli da stignu do prednosti u drugoj i na poluvreme odu sa vođstvom 58:49. Panatinaikos je uspeo da da u drugih 20 minuta stigne i prestigne goste koji su ipak bili uporni da stignu do iznenađujućeg trijumfa. Imao je priliku Panatinaikos da dođe do trijumfa, ali je Nik Kalates pogodio samo jedno bacanje posle kojeg ni Alba nije iskoristila zadnji napad i otišlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta viđena je tvrda košarka, Zeleni su imali dva porena prednosti, ali je Alba uspela da izjednači i obezbedi i drugi produžetak, a u njemu je Sikma pogodio uz faul za dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio i doneo pobedu Albatrosima. U Albi se istakao Martin Hermanosn sa 20 poena, dok je 17 postigao Lendri Noko. Janis Papapteru postigao je 39 poena, a Džejkob Vili 22, ali to nije bilo dovoljno Zelenima.

Makabi je razbio Baskoniju Vitoriji u meču gde je već prva četvrtina odredila pobednika meča. Ponos Izraela je na poluvremenu već imao dvocifrenu prednost 56:32. U drugih 20 minuta je Makabi rutinski odrfžavao prednost i na kraju stigao do ubedljivo trijumfa. Skoti Vilbekin je predvodio Makabi sa 20 poena, a 19 je postigao Elajdža Brajant. U Baskoniji su samo dva igrača imala dvocifren učinak, Tornike Šengelija je postigao 31 poen, a Patrisio Garino je dodao 24.

EVROLIGA, 8. kolo:

Četvrtak

Himki - Armani 87:79

Efes - Zenit 90:88

Panatinaikos - Žalgiris 105:106 (98:98, 88:88)

Pogledajte kako izgleda ruska atletičarka Darija Klišina

KVALIFIKACIJE ZA EP OTVORENE NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN: Srbija u neizvesnoj završnici slomila Tursku

ODIGRAO SAMO TRI UTAKMICE I RASKINUO UGOVOR: Bivši igrač Partizana otišao u Grčku (FOTO)

DA LI ZNATE? Zvezda i Partizan odigrali su samo JEDAN meč u Areni do sada! Evo ko je pobedio tada

PRED DERBI U ARENI: Partizan poslao KONKRETNU ponudu bivšem NBA igraču

NEĆU DA SILUJEM, SAMO LAGANO: Marko Gudurić OBJASNIO kako je odigrao najbolji meč u NBA (VIDEO)