EVROLIGA: Što dramatičnije to slađe, Zvezda savladala Real u Madridu (FOTO)

18.01.2021. 18:34
Ognjen Dobrić
Ognjen Dobrić / Izvor: Foto: Twitter/kkcrvenazvezda
Crveno-beli stigli do sedmog trijumfa.

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da naprave podvig i savladaju Real u Madridu sa 79:77 (23:21, 22:19, 21:18, 13:19) u odloženom meču 19. kola koji je trebalo da bude odigran prošle nedelje. Crveno-beli su odigrali jedan od najboljih mečeva u Evroligi ove sezone i zasluženo došli do trijumfa, a da nije bilo nekih grešaka mogla je utakmica i ranije da bude rešena.

KUP RADIVOJA KORAĆA: Pala ODLUKA - evo gde će se ODRŽATI finalni TURNIR!

I KECMAN DA POZAVIDI: Šut iz svog reketa, preko ruke uz zvuk sirene – i TROJKA (VIDEO)

ODMAH POSLE MEČA: Novinari pitali Jokića za duel, on IZBEGAO ODGOVOR

Od startza je Zvezda krenula mnogo bolje nego protiv Valensije. Sve je funkcionisalo u igri tima Dejana Radonjić i uz dobar šut za tri poena crveno-beli su konstantno bili u vođstvo, mada Real nije dozvoljavao gostima da steknu neku osetniju prednost. Iako je Real uspeo da u jednom treutku preokrene i stigne do vođstva, na poluvremenu je Zvezda ipak imala prednost 45:40.

U drugom poluvremenu su crveno-bli nastavili sa dobrom igrom konstantno čuvajući vođstvo, dok je trener Reala Pablo Laso izmenama pokušavao da pronađe dobitnu petorku koja bi mogla da donese preokret domaćinu. Međutim, imala je Zvezda spreman odgovor u svakom trenutku pa je stigla i do osam poena prednosti pred poslednju četvrinu. Četiri minuta nije Real uspeo da ponetira u poslednjoj četvtini što je Zvezda iskoristila i stigla do dvocifrene prednosti 70:58, ali ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Real je preko Fernndeza i Kerola uspeo da se približi, da bi pred ulazak u poslednji minut Lazići svirana diskutabilna nesportska lična greška. Ipak, Real nije uspeo da iskoristi dodatni napad, da bi Kolom bio polovičan sa penala za 78:76. Real je imao poslednji napad, ali Kerol nije uspeo da izbori produžetak, pa su crveno-bli zasluženo slavili.

Košarkaši Reala i Crvene zvezde odigraće danas od 19 časova odloženi meč 19. kola Evrolige u Madridu. Ova utakmica trebalo je da bude odigrana prošlog utorka, ali ekipa Crvene zvezde nije ni poletela iz Beograda pošto je pista aerodrom u Madridu bila zaleđena, da bi na kraju Evroliga odlučila da odloži meč za danas.

Real je u mnogo boljoj poziciji pošto se Kraljveski klub nalazi na trećem mestu tabele sa 16 obeda i samo tri poraza, a u poslednjih pet kola imaju samo jedan poraz, mada su u petak tek posle produžetka savladali Bajern i Minhenu. Na drugoj strani Crvena zvezda je na 16. mestu sa šest pobeda i 13 poraza. Tim Dejana Radonjića će i na ovom meču biti bez pomoći Džordana Lojda, Lendrija Noka, Marka Simonovića i Boriše Simanića.

40. minut
Kraj meča! Zvezda je u dramatičnoj završnici uspela da ostvari veliku pobedu u Madridu.
37. minut
Kerol i Fernandez su prepolovili prednost Zvezde na 74:69.
34. minut
Raste prednost Zvezde. Lazić je ukrao loptu i došao do lakih poena iz kontre i Laso traži tajm-aut. Real je još uvek bez poena u poslednjoj četvrtini, rezultat 70:58.
32. minut
Maksimalna prednost Crvene zvezde koja posle dva pogođena slobodna Davidovca ima dvocifrenu prednost 68:58.

IV ČETVRTINA

30. minut
Odlična završnica Zvezde. Dobrić je izvukao dva bacanja u poslednjoj sekundi četvrtine, a Pablo Laso zbog protesta dobio i tehničku grešku. Sa tri iskorišćena slobodna bacanja, crveno-beli sa vođstvom 66:58 ulaze u poslednjih 10 minuta meča.
25. minut
Uspela je Zvezda trojkom Rita da dođe do sedam poena prednosti, ali je Real uspeo da uzvrati na isti način. Međutim, crveno-beli i dalje čuvaju vođstvo 54:51.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme u Madridu, Tompkins pogađa trojku 45:43.

III ČETVRTINA

II POLUVREME

20. minut
Zvezda je otišla na poluvreme sa vođstvom 45:40 posle namerne Kerola nad Dobrićem koji pogodio oba bacanja, a zatim Rit pogodio trojku.
16. minut
Volden je pogodio trojku uz faul i pogodio bacanje za 36:32, ali je Fernandez odmah vratio trojku za 36:35.
13. minut
Blje je Real počeo drugug četvrtinu i poenima Tajusa stiže do vođstva 27:25.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine. Zvzeda je imala poslednji napad, ali ga nije iskoristila i vodi 23:21.
7. mnut
Real je prišao na 16:14, a Dejan Radonjić odmah reagovao tajm-autom.
5. minut
Odlično je Zvezda počela meč u odnosu na duel sa Valensijom i ima vođstvo 13:7 zahvaljujući Voldenu i Kuzmiću.