EVROLIGA: Rudi utišao OAKA arenu, Kalinić predvodio oslabljeni Fener protiv Armanija (FOTO)

28.03.2019. 23:04
Rudi Fernandez
Rudi Fernandez / Izvor: MN Press
Odigrana četiri meča 29. kola.

Košarkaši Panatinaikosa propustili su odličnu priliku da u svojoj OAKA areni savladaju aktuelnog šampiona Evrope Real Madrid, a sve to zahvaljujući sopstvenoj gluposti, ali i čudesnom potezu Rudija Fernandeza koji je pogodio trojku u poslednjoj sekundi. Panatinaikos je odigrao kao u transu prvih 10 minuta meča i na malom odmoru imao velikih 18 poena prednosti 32:14 koje je Real tek neznatno uspeo da smanji do poluvremena (45.33). Drugo poluvreme je pripalo Madriđanima koji su malo po malo krunili zaostatak za domaćinom, a u samoj završnici upšliu gotovo izjednačeni. Fakundu Kamapcu je ispala lopta u poslednjem napadu Reala, ali je do nje stigao Fernandez i sa devet metara šutirao iz očaja - i pogodio sledivši 17.000 navijača Zelenih koji su sad pod pritiskom kada je u pitanju plasman u plej-of. Valter Tavareš je sa 14 poiena i 16 skokova bio nezaustavljiv kod Reala, a Fernandez je potigao 13. U redovima domaćina su Kit Lengford i Nik Kalates jedini bili dvocifreni sa po 14 poena.

Fenerbahče je oslabljen otputovao u Milanu na megdan Armaniju, ali ni to nije bio problem za ekipu Željka Obradovića koja je do poluvremena stekla dvocifrenu prednost. Armani je pokušao da dođe do preokreta u drugom poluvremenu, ali se tada razigrao Nikola Kalinić i zajedno sa Ali Muhamedom osigurao pobedu Feneru. Ali je sa 23 poena bio najefikasniji u Fenerbahčeu, a poen manje je postigao Kalinić. Marko Gudurić postigao je devet poena.

Ekipa Budućnosti imala je priliku da načini iznenađenje u Španiji protiv Barselona, ali je ekipa Svetislava Pešića u poslednjoj četvrtini dodala gas i rešila pitanje pobednika. Podgoričani su se odlično suprotstavili Kataloncima tokom tri četvrtine predvođeni Danilom Nikolićem, ali se Barsleona na vreme probudila i u poslednjih 10 minuta pokazala ko je kvalitetniji tim. Adam Hanga je sa 18 poena bio najefikasniji u Barseloni, dok je 14 postigao Rolands Smit. Nikolić je bio daleko najbolji u redovima Budućnosti sa 25 poena, a po 11 su postigli Nemanja Gordić i Džejms Bel.

Makabi se u Tel Avivu poigravao sa Gran Kanarijom. Gosti iz Španije su od starta bili u podređenom položaju i imali dvocifreni zaostatak već posle prve četvrtine, da bi razlika samo rasla u korist Ponosa Izraela. Aleks Tajus je sa 20 poena bio najefikasniji kod Makabija, a pratio ga je sa 12 Skoti Vilbekin. U Gran Kanariji je jedini dvocifreni bio Di Džej Stroberi sa 11 poena, dok je Nikola Radičević ostao bez učinka.

Olimpijakos - Žalgiris (20.30)

TABELA: Fenerbahče 24-5, CSKA 22-6, Real Madrid 22-7, Efes 18-10, Barselona 17-12, Baskonija 15-13, Panatinaikos 15-14, Olimpijakos 14-14, Armani 14-15, Makabi 14-15, Žalgiris 13-15, Bajern 13-15, Himki 9-19, Gran Kanarija 8-21, Budućnost 6-23, Darušafaka 4-24.

Pogledajte kako izgleda Natalija Ilić, devojka srpskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića.