20.04.2024.
117.1474
110.1009

EVROLIGA: Senzacija u Morači, Džikić prvi porazio CSKA ove sezone, Pešić lako sa Milanom (FOTO)

23.11.2018. 22:57
Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić / Izvor: MN Press
Kompletirano deveto kolo.

Veče u Evroligi obležio je šampion ABA lige Budućnost koja je u ''Morači'' savladala CSKA i tako Moskovljanima nanela prvi poraz ove sezone u Evroligi. Propustio je CSKA priliku da overi trijumf jer je u jednom trenutku imao i 17 poena prednosti, ali se Budućnost vratila preko Erla Klarka i Nemanje Gordića, da bi trojkama Danila Nikolića došli do potpunog preokreta u uzbudljivoj završnici. Imao je CSKA poslednji napad, ali Higins nije bio precizan. Klark sa 18 i Gordić sa 17 poena su predvodili Podgoričane, dok su u redovima CSKA najefikasniji bili De Kolo sa 19 i Klejburn sa 15 poena.

Žalgiris i dalje nema pobedu na domaćem terenu ove sezone, a ovoga puta je ceo plen odneo Himki. Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, imao i dvocifrenu prednost, ali to nije bilo dovoljno. Himki se vratio i uspeo da dođe do vođstva, a u penal završnici i do pobede. Šved je sa dabl-dabl učinkom bio najbolji u Himkiju sa 25 poena i 10 asistencija, Mikej je dodao 20, a Stefan Marković je postigao 13 poena. U ŽAlgirisu je Dejvis takođe ostvario dabl-dabl sa 23 poena i 13 skokova, a Grigonis je postigao 13.

Baskonija je imala relativno lak posao protiv Pantinaikosa u Španiji. Domaćin je na poluvremenu imao dvocifrenu prednost koju je povećavao u trećoj deonici, pa je poslednjih 10 minuta samo čuvao vođstvo. Šengelija je sa 16 bio najefikasniji, dok je 12 postigao Džening. U Pantinaikosu su raspoloženi Lengford sa 33 poena i Papas sa 16.

Svetislav Pešić je sa Barselonom lako preslišao Armani. Italijanski klub je ravnopravan rival bio samo u prvoj četvrtini kada je vodio sa 25:24, ali je u druge četvrtine krenuo potpuni povratak Barselone koja je do poluvremena stekla dvocifrenu prednost i konstantno je uvećavala, a zatim lako došla do pobede. Ertel je sa 20 poena predvodio Barselonu, a 15 je postigao Kurik. U Armaniju je sa 19 poena najefikasniji bio Džejms, dok je 17 dodao Bruks. Vladimir Micov postigao je šest poena.

Barselona - Armani 90:80

TABELA: Real Madrid 8-1, Fenerbahče 8-1, CSKA 8-1, Efes 7-2, Armani 6-3, Barselona 6-3, Panatinaikos 5-4, Olimpijakos 5-4, Bajern 4-5, Žalgiris 3-6, Baskonija 3-6, Himki 3-6, Budućnost 2-7, Gran Kanarija 2-7, Makabi 1-8, Darušafaka 1-8.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.