25.04.2024.
117.1627
109.3752

EVROLIGA: Sjajno drugo poluvreme Bajerna nedovoljno za pobedu, LUDNICA u Rusiji i Grčkoj (VIDEO+FOTO)

21.12.2018. 21:57
Dejan Radonjić
Dejan Radonjić / Izvor: Profimedia
Sjajno veče u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

Odigrane su poslednje četiri utakmice 14. kola Evrolige, a pobede su ostvarili Himki, Žalgiris, Real i Armani.

DOŠLO VREME ZA RASTANAK: Miljenik Delija prelazi u klub koji zna samo za TITULE (FOTO)

ZEMLJOTRES U ZAGREBU: Pred meč sa Partizanom, Cedevitu NAPUSTILA tri stranca (FOTO)

U prvom meču dana su košarkaši Himkija na domaćem terenu u završnici za infarkt savladali Darušafaku rezultatom 85:84 (30:18, 15:25, 24:14, 16:27). To je Turcima 12. vezani poraz, kojim su ostali zakucani za dno tabele. Prvo poluvreme su obeležile velike serije, prvo su Rusi pred kraj prve četvrtine napravili 8:0, a turski tim je u drugoj četvrtini uzvratio serijom 10:0. Odlično je Himki odigrao treću četvrtinu i ponovo se vratio na +12. Izgledalo je da će domaćin rutinski rešiti pitanje pobednika, ali je u poslednja dva minuta usledila serija gostiju 11:0 kojom su poveli, ali je u poslednjoj sekundi fauliran Džordan Miki, koji je pogodio oba slobodna bacanja za veliko slavlje u Podmoskovlju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Di Bost sa 19 poena, a dvocifreni su bili i Andrej Zubkov i Džordan Miki sa po 15. Čarls Dženkins je meč završio sa osam poena, četiri skoka i po jednom asistencijom, blokadom i ukradenom loptom, dok je Stefan Marković upisao šest poena, četiri asistencije, dva skoka i jednu ukradenu loptu. Gosti su lepo rasporedili poene, pa su po 13 postigli Rej Mekkalum i Majkl Erik, 12 Toni Daglas, 11 Džeremi Evans, a po deset Stenton Kid i Zanis Peiners.

Ekipa Žalgirisa je dočekala Makabi u Kaunasu, a utakmica je završena rezultatom 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20). Prvih deset minuta je obeležila prava rezultatska klackalica, a drugu četvrtinu serija domaćina 14:3 zahvaljujući kojoj je na poluvremenu litvanski tim bio u prednosti. U trećoj četvrtini je Žalgiris došao i do maksimalnih 14 poena prednosti, ali je Makabi dobrom igrom uspeo da uhvati priključak. Ipak, Litvanci nisu dopustili Makabiju da dođe do preokreta, već su serijom 9:2 potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom i mirno je priveli kraju.

Najzaslužniji za pobedu Žalgirisa je bio Arturas Milaknis sa 16 poena, a pratili su ga Brendon Dejvis i Edgaras Uljanovas sa po 13, Eron Vajt 12 i Leo Vesterman 11. Najraspoloženiji u poraženom sastavu su bili Skoti Vilbekin sa 20 i Džoni O'brajant sa 18 ubačenih poena, a dvocifren je bio i Majkl Rol sa 12 poena.

Košarkašima Bajerna nije pomogla ni podrška slavnog golgetera Miroslava Klosea u borbi sa madridskim Realom. Bavarci su u Minhenu poraženi rezultatom 72:82 (16:27, 15:19, 28:19, 13:17). Real je prvu četvrtinu okončao serijom 16:3, a u drugoj deonici je samo povećao prednost koja je na poluvremenu iznosila 15 poena razlike. Međutim, izabranici Dejana Radonjića su odigrali fenomenalnu treću četvrtinu i vratili neizvesnost u meč kada su napravili seriju 12:2 pred poslednjih deset minuta. Ekipa Bajerna je odlično nastavila i u poslednjoj četvrtini i prišla na dva poena razlike, ali ipak nije imala snage za potpuni preokret.

Stefan Jović je bio najbolji u poraženom sastavu sa 11 poena, pet asistenija, tri skoka i dve ukradene lopte. Vladimir Lučić je upisao sedam poena, tri skoka, dve ukradene lopte i jednu asistenciju, dok je Nemanja Dangubić meč završio sa po dva poena i skoka. Osim Jovića, dvocifreni kod Bavaraca su bili i Peteri Koponen, Nihad Đedović i Danilo Bartel sa po deset poena. Najzaslužniji za pobedu Kraljevskog kluba su bili Entoni Rendolf sa 22 i Serhio Ljulj sa 19 poena, a deset je postigao Trej Tompkins.

Košarkaši Panatinaikosa su juče ostali bez trenera i doveli novog, a danas su poraženi na svom parketu od Armanija rezultatom 83:86 (23:21, 17:26, 16:17, 27:22). Zeleni su bolje otvorili meč i tokom uvodnih deset minuta su konstantno vodili, ali je zatim usledila serija Italijana 12:0 na otvaranju druge četvrtine i onda su Manekeni bez problema sačuvali prednost do odlaska na pauzu. Ni u trećoj četvrtini Grci nisu uspeli da uhvate priključak. Domaća ekipa je uspela da zakomplikuje situaciju u poslednjoj četvrtini kada je u nekoliko navrata prišla na tri poena zaostatka, a deset sekundi pre kraja čak i na pola koša, ali su ipak Italijani odneli važnu pobedu.

U poslednjoj sekundi prvog poluvremena Nedović je pogodio trojku uz zvuk sirene što je psihički uništilo domaće košarkaše. Nedović je utakmicu završio sa deset poena, šest asistencija i jednim skokom, dok je Micov upisao deset poena, pet skokova, dve asistencije, i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Osim srpskog tandema, u Armaniju su se istakli i Arturas Gudaitis sa 20, Kurtis Džerels sa 15 i Majk Džejms sa 12 poena. Bolji od ostalih u poraženoj ekipi je bio Nik Kalates sa 24 poena, a dvocifreni su bili i Nikos Papas sa 13, Džejms Gist sa 12, kao i Nikos Papas i Met Lodžeski sa po 11 poena.

Panatinaikos - Armani 83:86

TABELA: Fenerbahče 13-1, Real 12-2, CSKA 11-3, Efes 9-5, Olimpijakos 9-5, Bajern 7-7, Barselona 7-7, Žalgiris 7-7, Armani 7-7, Panatinaikos 6-8, Baskonija 6-8, Gran Kanarija 5-9, Himki 5-9, Makabi 4-10 Budućnost 3-11, Darušafaka 1-13

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.