EVROLIGA: Trijumf Budućnosti prоtiv Barselone, epski preokret u Istanbulu (VIDEO)

06.12.2018. 21:04
Nemanja Gordić
Nemanja Gordić / Izvor: MN Press
Sjajne utakmice na otvaranju novog kola Evrolige.

Odigrane su prve utakmice 11. kola Evrolige, a pobede su odneli Budućnost, Makabi i Žalgiris.

MIJAILOVIĆ JASAN: Zvezda ne troši ni dinar više nego što je zaradila

ZDJELAR NA IZLAZNIM VRATIMA HUMSKE: Ko ga MENJA? Kad GROBARI budu čuli biće ODUŠEVLJENI (FOTO)

Budućnost je u "Morači" savladala Barselonu u neizvesnoj završnici rezultatom 67:64 (14:15, 17:18, 15:13, 21:18). Tokom cele utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a najveću prednost imali su domaći košarkaši tokom druge četvrtine kada je bilo 26:19. Najzaslužniji za pobedu Crnogoraca bili su Nemanja Gordić i Erl Klark sa po 12, odnosno Danilo Nikolić sa 11 poena. U poraženom sastavu su se istakli Adam Hanga sa 12 i Ante Tomić sa deset poena.

Darušafaka je na domaćem terenu poražena od Makabija posle velikog preokreta u poslednjih deset minuta 71:73 (17:17, 25:19, 20:15, 9:22). Posle izjednačene prve četvrtine, Turci su odigrali fenomenalno naredne dve, a dva minuta pred kraj treće su imali i čak 16 poena prednosti (61:45). Međutim, košarkaši Makabija su sjajno otvorili poslednju deonicu i posle početnih poena Darušafake su napravili seriju 12:0, a do kraja su uspeli da dođu i do velikog preokreta. Košarkaši Makabija su lepo rasporedili poene pa su tako meč sa dvocifrenim učinkom završili Dibartolomeo sa 13, O'Brajant 12, Vilbekin 11, Blek i Rej po deset poena. U poraženom sastavu su se istakli Erik sa 20 i Daglas sa 14 poena.

Košarkaši Žalgirisa su u Kaunasu trijumfovali protiv Olimpijakosa rezultatom 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16). Litvanci su posle loše prve četvrtine i nešto bolje druge, odigrali perfektno drugo poluvreme u kom su potpuno uništili Grke. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Marius Grigonis sa 19 poena, a pratili su ga Volters sa 14, Vajt sa 13, odnosno Kavaliauskas i Dejvis sa po 12 poena. Bolji od ostalih u timu iz Pireja su bili Printezis sa 18 i Lidej sa 15 poena, a srpski centar Nikola Milutinov meč je završio sa četiri poena, pet skokova i jednom asistencijom.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.