EVROLIGA: Umorna Zvezda nemoćna u Atini (VIDEO+FOTO)

28.10.2016. 21:54
Ognjen Kuzmic
Ognjen Kuzmic / Izvor: MN Press
Crveno-beli pretrpeli drugi poraz.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Panatinaikosa sa 59:70 (14:23, 11:23, 16:15, 18:9) i tako doživeli drugi poraz u Evroligi ove sezone. Crveno-beli nisu bili ni bleda senka ekipe koja je u Beogradu dva dana ranije savladala Barselonu.

Od starta je Panatinaikos diktirao tempo protiv Zvezde. Domaćin je igrao čvrsto u odbrani, dok je u napadu lako dolazio do poena. Nika Kalates i Demetris Nikols predvodili su Zelene koji su već u prvoj četvrtini došli blizu dvocifrene prednosti. Nigde nije bilo prepoznatljive odbrane crveno-belih, a koliko-toliko su stvari funkcionisale u napadu kada su Marko Gudurić i Stefan Jović pogodili dve uzastopne trojke. Međutim, razigrao se kod Panatinaikosa i Džejms Gist, pa je domaćin imao na prvom malom odmoru devet poena prednosti.

Kada se očekivalo da igrači Zvezde odreaguju desilo se suprotno. Panatinaikos je furiozno ušao u drugu deonicu i preko Kalatesa i Janisa Buruzisa za tri minuta napravio seriju 11-0 koju je poenima na kratko prekinuo Ognjen Kuzmić. Centar crvene-belih sam je nosio igru Zvezde u napadu protiv tima za koji je igrao prošle sezone kao da je želeo da pokaže da su se Atinjani ogrešili o njega. Kuzmić je postigao devet od ukupno 11 poena gostiju iz Beograda u drugoj četvrtini što je bilo malo protiv raspoloženog Panatinaikosa koji je u 14. minutu imao i 23 poena prednosti (41:18). Na kratko je Zvezda došla ispod 20 poena zoastatka, ali se razigrao Gist u poslednja dva minuta, pa je Panatinaikos ipak otišao sa velikih +21 na poluvreme.

Nešto bolje je Zvezda zaigrala u trećoj deonici u odbrani, ali je škripalo i dalje u napadu. Ni Panatinaikos nije u trećoj deonici bio mnogo efikasniji, ali crveno-beli nisu to uspeli da iskoriste i smanje rezultatski zaosatatak. Novo pojačanje Zvezde Nejt Volters odigrao je prvi meč i uspeo da ostavi solidan utisak. I u trećoj deonici je Kuzmić nastavio sa dobrom partijom, a domaćin je i pred četvrtu četvrtinu imao 20 poena razlike.

U poslednjih 10 minuta ušli su Zvezdini igrači mnogo angažovanije i usledila je serija 12-2 za pet minuta, pa su crveno-beli prepolovili prednost Panatinaikosa u 35. minutu (63:53). U tim trenucima je odličan bio Milko Bjelica sa dve uzastopne trojke. Ipak, taj kasni nalet Crvene zvezde uspeo je Panatinaikos da odbije i sigurnom igrom mirno privede meč kraju i ostvari treću pobedu.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA Mmts 70:59 (23:14, 23:11, 15:16, 9:18)

DVORANA: OAKA

SUDIJE: Lamonika, Latiševs, Petek

GLEDALACA: 9.300

PANATINAIKOS: Singlton, Nikols 6, Rivers 12, Bohoridis, P. Kalates, Focis, Papas, Feldejn 7, Gist 17, Haralampopulos, Burusis 12, N. Kalates 16.

CRVENA ZVEZDA mts: Volters 8, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić, Dobrić, Simonović 4, Dženkins 8, Gudurić 3, Jović 3, Kuzmić 15, Bjelica 12.

Baskonija – Olimpijakos 90:95

TABELA: CSKA 4-0, Fenerbahče 4-0, ​Real 3-1, Olimpijakos 3-1, Panatinaikos 3-1, Makabi 2-2, Darušafaka 2-2, Crvena zvezda 2-2, Baskonija 2-2, Armani 2-2, Bamberg 1-2, Barselona 1-2, Efes 1-3, Žalgiris 1-3, UNIKS 0-4, Galatasaraj 0-4.