11°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

EVROLIGA: Vesterman doneo Žocu osmeh i pobedu u gostima, Real se malo mučio protiv Žalgirisa (FOTO)

09.01.2020. 23:10
Željko Obradović
Željko Obradović / Izvor: Profimedia
Odigrane četiri utakmice 18. kola elitnog takmičenja.

Košarkaši Fenerbahčea jedini su na prva četiri odigrana meča 18. kola Evrolige ostvarili pobedu kao gosti pošto su savladali Baskoniju u Vitoriji. Tim Željka Obradovića od starta je kontrolisao dešavanja na terenu i posle prve četvrtine imao devet poena prednosti da bi do poluvremena vođstvo turskog šampiona bilo dvocifreno (42:28). U nastavku je Fenerb uspešno sačuvao predfnost za sedmju pobedu u sezonni. Leo Vesterman predvodio je Fener sa 21 poenom odnosno sedam trojki izh osam pokušaja, dok je Derik Vilijams postigao 16. Nikola Kalinić postigao je četiri poena uz po tri skoka i asistencije. Šengelija je bio najefikasniji u Baskoniji sa 21 poenom, a Jusufa je postigao 18.

Iako se očekivalo da će Real u Madridu lako izaći na kraj sa Žalgirisom, ekipa Pabla Lasa je morala da se malo pomuči protiv upornih gostiju. Imali su Madriđani i dvocifrenu prednost u drugoj četvrtini, ali je Žalgiris stalno pretio i pokušavao da održi korak da bi LOs Blankosi u poslednjoj četvrtini stigli do 15 poena prednosti i konačno prelomili meč. Tompkins je postigao 20 poena u Realu, a pratio ga je Fernandez sa 17. Lekavičijus je predvodio goste sa 21 poenom, a 19 je postigao Vokap.

Amrani je uspeo da savlada Pantinaikos u Milanu zahvaljujući dobroj igri u drugoj i trećoj četvrtini kada je domaćin i stekao odlučujuću prednost koju gosti iz Atine nisu mogli da stignu iako su pokušaloi u poslednjih 10 minuta. Serhio Rodrigez bio je najbolji sa 22 poena, Sajks je dodao 17, a Vladimir Micov postigao je 11 poena. Kod gostiju je najbolji bio Fridet sa 28 poena.

Makabi je u Berlinu stigao do 12. pobede pošto je savladao Albu. Ponos Izraela od početka do kraja je kontrolisao meč u Nemačkoj, a osim uvodnih minuta prve četvtine domaćin je konstantno bio u zaostatku za Makabijem. Brajant sa 19 i Rejnolds sa 17 poena bili su najbolji u redovima Makabija. Domaćina je predvodio Hermnason sa 16 poena, a 12 je dodao Erikson.

Valensija - Olimpijakos (21)

Pogledajte kako izgleda poznata ruska navijačica Polina.

GROBARI SU PALI U TRANS: Partizanov TANDEM izveo NAJLEPŠI potez Evrokupa (VIDEO)

MOĆNA ARMIJA: CSKA našao spektakularnu zamenu za Klajburna (VIDEO)

POSLE SJAJNE ATMOSFERE PROTIV VIRTUSA: Partizan ima VAŽNU poruku za Grobare!

PRED GOSTOVANJE ASVELU: Šakota se suočio sa kadrovskim problemima! Evo ko je NEIZVESTAN za Francuze!

JOKIĆEVA MAGIJA: Nikola POBEDONOSNIM košem u poslednjim sekundama POTOPIO Dončićev Dalas (VIDEO)