EVROLIGA: Gudurić doveo Fener u Beograd, na F4 i Žalgiris!

26.04.2018. 21:10 23:02
Tejlor Ročesti i Marko Gudurić
Tejlor Ročesti i Marko Gudurić / Izvor: MN Press
Kraj četvrtfinalnih serija posle četvrtih utakmica.

Prvi učesnik fajnal-fora Evrolige u Beogradu je ekipa Žalgirisa. Litvanski velikan je nadigrao Olimpijakos rezultatom 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) u četvrtoj utakmici plej-ofa i posle trijumfa od 3:1 u seriji izborio plasman na turnir u prestonici Srbije (od 18. do 20. maja). "Zelena šuma" igraće u završnici elitnog takmičenja posle 19 godina.

MALI O ZAVRŠNOM TURNIRU EVROLIGE: Beograd je potpuno spreman za Fajnal for

ZVANIČNO: Partizan podneo ZAHTEV za UČEŠĆE u Evrokupu! (FOTO)

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa potpuno je nadigrala Atinjane u drugom duelu u Kaunasu. Posle neizvesne prve deonice domaćin je odigrao odličnu odbranu u drugoj četvrtini, dok je u napadu postigao čak 28 poena za 10 minuta.

Žalgiris se u tom periodu odlepio na dvocifrenu razliku koju je samo uvećao u trećem kvartalu. Edgaras Ulanovas je bio junak trijumfa sa 20 poena (3/4 za tri) i devet skokova, Kevin Pengos je bio standardno dobar sa  21 poenom, a vrlo značajnu ulogu u trijumfu imao je reprezentativac Srbije Vasilije Micić sa devet poena (3/5za tri).

U ekipi Olimpijakosa najefikasniji je bio Vasilis Spanulis sa 19 poena uz šest asistencija. Nikola Milutinov je za 11 minuta zabeležio tri poena i šest skokova.

Žalgiris će u polufinalu fajnal-fora igrati protiv Fenerbahčea. Šampion Evrope je bez mnogo problema završio posao u Vitoriji, u četvrtoj utakmici protiv Baskonije 92:83 (25:19, 23:13, 24:30, 20:21) za 3:1 u seriji. Tim Željka Obradovića braniće u Beogradu evropsku titulu, a jedan od najzaslužnijih za slavlje u Baskoniji bio je Marko Gudurić.

Nekadašnji bek Crvene zvezde je ubacio 22 poena uz odličan procenat šuta (3/4 za dva, 3/5 za tri, 7/8 slobodna bacanja, tri asistencije, indeks 26) i bio najefikasniji igrač utakmice, Nikolo Meli je postigao 21 poen, a odličnu podršku pružao im je Nikola Kalinić sa 13 poena (5/6 za dva).

U ekipi Baskonije najefikasniji je bio Vinsen Poare sa 14 poena.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.