EVROLIGA: Željku SVANULO, CSKA slavio u derbiju, jedan tim se osamio na vrhu tabele (VIDEO)

14.01.2020. 20:46
Željko Obradović
Željko Obradović / Izvor: MN Press
Počelo 19. kolo elitnog klupskog takmičenja.

Ove nedelje navijači širom Evrope imaju priliku da uživaju u duplom programu Evrolige, a mečevima u utorak počelo je 19. kolo elitnog klupskog takmičenja na Starom kontinentu. Košarkaši Fenerbahčea su uspeli da dođu do treće vezane pobede, Himki je doživeo četvrti uzastopni poraz, a pobedu CSKA nad Realom u velikom derbiju je iskoristio Efes koji se osamio na čelu tabele.

ŠAKOTA SAOPŠTIO LOŠU VEST PRED ŽALGIRIS: Zvezda bez još jednog važnog igrača protiv Litvanaca (VIDEO)

ŠTA JE TIME MISLIO? Bivši igrač Partizana u jednoj rečenici PECNUO Zvezdu!

POSLE ODLUKE ABA LIGE: Oglasila se i Budućnost! Stiglo SAOPŠTENJE iz Podgorice!

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su u velikom derbiju madridski Real na svom terenu posle preokreta rezultatom 60:55 (14:21, 12:12, 17:10, 17:12).

Posle odlične igre gostiju u prvoj četvrtini i većim delom druge, usledila je strahovita serija Moskovljana. Nešto više od dva minuta pre kraja poluvremena rezultat na semaforu je bio 33:22 za Real, a posle pet i po minuta igre u trećoj četvrtini CSKA je vodio sa 36:33. Iako su Španci posle toga uspeli da se trgnu i da ne dozvole Rusima da se odlepe, nisu imali snage da dođu do pobede, pa je domaći tim slavio u neizvesnoj završnici.

Najefikasniji igrač na meču bio je košarkaš CSKA Majk Džejms sa 19 poena, a kod gostio je prednjačio Trej Tompkins sa 14.

Važnu pobedu ostvarila je Valensija na gostovanju Himkiju rezultatom 84:75 (29:23, 15:24, 19:15, 21:13) i tako nanela Rusima četvrti vezani poraz u Evroligi.

Početak meča protekao je u znaku Valensije koja je konstantno imala prednost u uvodnih deset minuta. Međutim, od početka druge četvrtine, pa sve do završnice meča navijači u Podmoskovlju su prisustvovali pravoj rezultatskoj klackalici. Ipak, gosti su meč prelomili serijom 15:2 kojom je okončana utakmica.

Po 18 poena postigli su Fernando San Emeterio za pobednički tim i Aleksej Šved u poraženom sastavu, a od srpskih igrača na parketu su se našli Stefan Jović i Vanja Marinković. Bivši plejmejker Crvene zvezde je meč završio sa osam poena, pet asistencija i četiri uhvaćene lopte, dok je nekadašnji bek Partizana ostao bez učinka.

Ekipa Efesa je iskoristila poraz Reala i pobedom nad Armanijem u Istanbulu od 88:68 (16:15, 26:18, 23:16, 23:19) se osamila na čelu tabele.

Gosti iz Milana su se držali prvih 19 minuta utakmice, ali je vicešampion Evrope prvo poluvreme okončao serijom 8:0, a u trećoj četvrtini je samo nastavio da melje rivala. Izabranici Ergina Atamana do samog kraja nisu pustili gas i na kraju su došli do ubedljivog trijumfa.

U odsustvu Vasilija Micića najzaslužniji za pobedu Turaka bio je Šejn Larkin koji je postigao 23 poena, ali je prestravio navijače strahovitim padom u poslednjoj deonici. Sa druge strane bolji od ostalih bio je Arturas Gudaitis sa 11 poena, dok su se na terenu našli i srpski košarkaši Vladimir Micov i Nemanja Nedović. Micov je upisao osam poena, četiri skoka i dve asistencije, dok je Nedović utakmicu završio sa tri poena, pet asistencija i dve uhvaćene lopte.

Košarkaši Fenerbahčea su po drugi put u sezoni uspeli da vežu tri pobede u elitnom takmičenju, a ovog puta su bili bolji od Asvela na svom parketu sa 86:64 (23:15, 26:13, 13:15, 24:21).

Turski tim je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu, jer je posle 20 minuta igre imao 21 poen viška (49:28). U nastavku meča, Fener je samo odradio posao i rutinski priveo meč kraju, pa se može reći da je ekipa Željka Obradovića polako uhvatila zalet ka prodoru u Top 8 i plasmanu u plej-of Evrolige.

Titulu najefikasnijeg igrača meča podelili su Nando De Kolo i Derik Vilijams koji su ubacili po 16 poena, a u poraženom timu istakao se Amin Noua sa 12. Srpski košarkaš Nikola Kalinić je pobedi Fenera doprineo sa četiri poena, tri skoka, dve ukradene lopte i jednom asistencijom.