110.3448

EVROLIGA: Zenit lupio novi šamar Efesu, Žalgiris nastavlja da se bruka

05.11.2021. 21:15
Aktuelni šampion neprepoznatljiv.

Košarkaši Zenita pobedili su Anadolu Efes u Istanbulu rezultatom 90:79 u osmom kolu Evrolige i tako naneli šesti poraz aktuelnom šampiona Starog kontinenta.

STIGAO ODGOVOR FMP-U: Oglasio se Ostoja Mijailović

OVAKO VIŠE NE MOŽE: Filadelfija kaznila Simonsa

DALAS MUR ISPROZIVAO FMP: Uzvratili su ŽESTOKO iz Železnika! Obratili se i Obradoviću

Do sredine druge deonice držao se Efes, da bi potom usledio pravi kolaps. Gosti su serijom 17:6 stekli +14 (47:33) na poluvremenu, da bi tokom trećeg kvartala pobegli i na +26 (66:40).

Konor Frenkamp je predvodio Zenit sa 18 poena. Mindugas Kuzminskas je upisao 15, a Bili Beron 10, uz pet asistencija.

Na drugoj strani, Šejn Larkin je dao 14 poena (sve u poslednjoj četvrtini), Tibor Plajs 13, a Rodrig Bobua 11. Filip Petrušev je ostvario devet poena za 12 minuta u igru, dok je Vasilije Micić je za skoro 27 minuta na parketu imao šest poena i četiri asistencije.

Ekipa iz Sankt Peterburg u Istanbulu je upisala peti trijumf i nalazi se na sedmoj poziciji.

U drugom meču večerašnjeg programa Košarkaši Albe pobedili su Žalgiris u Kaunasu sa 79:71. Litvanci ni iz ovog pokušaja nisu uspeli da slave, pa imaju svih osam poraza.