EVROLIGA: Zvezda ne može bez drame, ali je sada bio srećan kraj, Panatinaikos pao u Pioniru (VIDEO)

30.12.2020. 20:58
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Šesti trijumf crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u neizvesnoj završnici Panatinaikos sa 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25) u 17. kolu Evrolige i tako ostvarili šesti trijumf u elitnom takmičenju u poslednjem meču ove godine. Odigrali su crveno-beli veom dobro u prvom poluvremenu posle kojeg su imali dvocifrenu prednost, ali je Panatinaikso odgovorio u drugih 20 minuta, pa je tim Dejana Radonjića do pobede stigao tek posle nove drame.

DA, MOGUĆE JE! Uroš je odigrao tiket na kazinu i postao MILIONER

FILIP PETRUŠEV U DRESU CRVENE ZVEZDE: Postavio sliku i PREKRŠIO pravilo (FOTO)

NOVO ODLAGANJE ZBOG KORONE: FMP neće igrati u ponedeljak

Bolje su krenuli gosti iz Atine i sa dve trojke poveli sa 6:0. Tih početnih šest poena prednosti Panatiniakos je uspeo da sačuva do polovine prve deonica da bi Crvena zvezda do kraja prve četvrtine naprvila dve serije od po 9-0. Prvom je prešla u vođstvo 13:10 u 7. minutu, da bi posle trojke Nedovića za izjednačenje, Kori Volden za nepunih minut i po veza otri trojke i doneo crveno-belima prednost 22:13, da bi tui razliku smanjio poenima Bentil. Zvezda je nastavila sa dobrom igrom, a Jagodić-Kuridža trojkom otvorio drugu četvrtinu i doneo crveno-belima prvu dvocifrenu prednost 25:15. Panatinaikso je uspeo da odgovori i spusti zaostatak na jednocifren, ali je onda krenula dalekometna paljba crveno-belih koji su trojkama Kolona i Dobrića stigli do 16 poena prednosti 41:25 u 15. minutu. Imali su crveno-beli i 17 poena prednosti zahvaljujući trojci Radanova, Atinjani su to upeli da smanje, ali je razlika na poluvremenu ipak bila dvocifrena.

Drugo poluvreme počelo je potpuo neočekivano posle prave kanonade u prvih 20 minuta. Nijedan od timova nije mogao da postigne koš, jedino je Jagodić-Kuridža bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, a čitavih pet minuta se čekalo na koš iz igre kada je precizan bio Kaselakis sa 49:39 u 25. minutu. Ulazak Duopa Rita je malo trgao Zvezdu u napadu, a on je sa pet uzastopnih poena doneo 15 poena prednosti timu sa Malog Kalemegdana 54:39 u 27. minutu. Međutim, gosti su nekako uspeli da smanje na 57:46 dva minuta pre kraja treće četvrtine, a rezultat se nije promenio sve do poslednjeg malog odmora, a treća deonica završena je rezultatom 9:9.

Nije dobro Zvezda krenula u odlučujućih 10 minuta meča pošto je prvo Nedović postigao poene, a zatim i Sent-Ros posle izgubljene lopte Voldena i gosti su za nepun minut od početka četvrtine prišli na 57:50. Uspela je Zvezda da odgovori na taj prilazak Panatinaikosa, ali je Dobrić izgubljenom loptom dao priliku Nedoviću da poenima iz kontre ponovo približi Panatinaikso na sedam poena zaostatka, ali je Kolom trećom trojkom ponovo odveo Zvezdu na dvocifrenu prednost 62:52 u 34. minutu, da bi to vođstvo Španac čuvao crveno-belima i sa linije za slobodna bacanja. Igralo se poen za poen, da bi trener Panatiniakosa Georgos Vovoras dobio tehničku, a Kolom bio precizan sa penala za 68:57 u 37. minutu. Ipak, daleko je bio kraj meča pošto su Papetru i Vajt vezali pet poena za 68:62 dva i po minuta pre kraja. Zvezda je izgubila loptu na svojoj polovini, a Papetru pogodio uz faul i dodatno bacanje za 68:65, da bi Papapetru 53 sekunde pre kraja postigo i trojku za izjednačenje 68:68. O'Brajant je pogodio oba penala za 70:68, da bi zatim Dobrić ukrao loptu Nedoviću, a Volden posle faula pogodio oba penala za 72:68 na 15 sekundi pre kraja. Ipak Papapetru je postigao još jednu trojku, da bi Davidovac sa penala overio pobedu crveno-belih.

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Perez, Paterniko, Šemeš.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 5, Volden 17, Uskoković, Davidovac 6, Lazić, Rit 7, Radanov 5, Dobrić 11, Jagodić-Kuridža 6, Simanić, Kuzmić 4, Kolom 13.

PANATINAIKOS: Mek 5, Papajanis 5, Bohoridis, Papapetru 20, Kazailakis 3, Kalaicakis, Foster 2, Nedović 16, Vajt 8, Mitoglu 4, Bentil 6, Sent-Ros 2.