EVROLIGA: Zvezda nije uspela da slomi uporne Francuze, Asvel slavio u produžetku (FOTO)

15.11.2019. 21:12
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Šesti poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u osmom kolu Evrolige od Asvela. Francuski tim slavio je posle produžetka sa 74:72 (14:16, 18:20, 15:18, 18:11, 9:7) i tak ostigao do petog trijumfa, dok su crveno-beli pretrpeli šesti poraz. Zvezda je tokom čitavog meča imala vođstvo, ali nije u nekoliko navrata uspela da prelomi utakmicu, da bi Asvel uspeo da izbori produžetak u kojem je prvi put na meču stigao do vođstva i na kraju uspeo da ostvari pobedu.

HIT NA DRUŠTVENIM MREŽAMA! Delije grmele, a reakcija igrača Asvela oduševila je sve u Areni (VIDEO)

OVAKAV TAJM-AUT SE NE PAMTI: Obradović KIPTI od BESA u Moskvi (VIDEO)

POSLE SERIJE PORAZA! Italijan DOBIO otkaz, sledi potraga za novim trenerom!

Uvodni minuti meča u ''Štark'' areni iznenadili su navijače jer iako odbrane bnisu bile jake, poena na obe strane nije bilo puna tri minuta da bi konačno pogodio Bili Beron. Igralo se koš za koš u naredna dva minuta da bi crveno-beli preko Lorenca Brauna i Branka Lazića stigli do 10:4 u 7. minutu. Međutim, Zvezda nije uspela da sačuva tu prednost, ali je ipak otišla sa vođstvom na prvi mali odmor (16:14). Početak druge četvrtine pripao je Zvezdi koja je preko Gista još jednom stigla do šest poena prednosti (20:14) u 12. minutu, ali se Asvel nije predavao. Konstantno je pretio francuski tim, iako je Zvezda uspevala da održi distancu, a Braun čak doneo i maksimalnih devet poena vođstva (33:24) u 18. minutu. Tmaan kada se očekivalo da izabranici Andrije Gavrilovića na pravi način odigraju finiš poluvrmeena, Zvezda je stala u napadu, a Asvel uspeo da smanji zaostatak na velikom odmoru na četiri poena.

Još jednom su crveno-beli dobro otvorili deonicu i brzo stigli ponovo do devet poena prednosti trojkom Berona (41:32), ali nisu uspeli da prelome. Asvel je napravio seriju 9-0, Zvezda je imala problema sa odbranom skoka u napadu i u 24. minutu bilo je 41:41. Treojka Lazića prekinula je seriju gostiju, a Zvezda je ponovo uspela da dođe osetnijeg vođstva kada je Ognjen Dobrić poentirao za 52:45 u 28. minutu. Sa tih sedam poena viška je Zv3ezda ušla i u poslednjih 10 minuta meča. Asvel je bolje ušao u poslednju deonicu i za minut i po prišao na 54:53, ali je zatim Beron sa dve uzastopne trojke odveo Zvezdu na sedam poena prednosti 60:53 u 34. minutu. Tu razliku su crveno-beli uspevali da sačuvaju u naredna tri minuta, ali su usledile dve trojke u nizu Žan-Šarla i Tejlora i Asvel je stigao do 65:63 i ponovo se vratio potpuno u meč dva minuta pre kraja. Zvezda je bila bez poena u poslednja dva minuta, ali ni gosti nisu pogađali sve dok sa penala Žan-Šarl 15 sekundi pre kraja nije doneo izjednačenje 65:65. Davidovac je pokušao da pogodi, ali nije bio precizan, a na drugoj strani je neprecizan bio Tejlor pa se otišlo u proidužetke.

U dodatnih pet minuta viđeno je mnogo promašaja, ali je Asvel ipak uspeo da prvi put dođe do vođstva 69:67 na dva i po minuta pre kraja produžetka. Zahvaljujući Davidovcu uspela je Zvezda da stigne ponovo do vođstva 72:71 33 sekunde pre kraja, da bi Džekiri pogodio i vratio prednost Asvelu na 27 sekundi do kraja. Braun je organizovao poslednji napad Zvezde, ali je izgubio loptu i napravio faul, pa je Džekiri sa penala potvrdio trijumf Asvela.

CRVENA ZVEZDA - ASVEL 72:74 (16:14, 20:18, 18:15, 11:19, 7:9)

DVORANA: Štark Arena.

SUDIJE: Garsija, Pastusjak, Perandi.

GLEDALCA: 10.894.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Braun 15, Davidovac 11, Nenadić, Lazić 8, Faje 2, Beron 16, Dobrić 6, Gist 6, Dženkins, Simanić 2, Odžo 6.

ASVEL: Džekson 11, Tejlor 5, Džekir 18, Kaudi 3, Maledon 5, Lomaž 4, Galiu, Noa 3, Žan-Šarl 20, Bako 2, Lajti 3, Strazel.