EVROLIGA: Zvezdina noć u Tel Avivu, pao Ponos Izraela (FOTO)

19.01.2017. 21:49
Stefan Jović
Stefan Jović / Izvor: MN Press
Crveno-beli došli do 11. pobede u sezoni.

Serija Crvene zvezde je nastavljena. Makabi je poražen u Izraelu sa 71:67 (17:16, 17:17, 15:20, 23:13) u 18. kolu Evrolige, a crveno-beli su ostvarili 11. pobedu ove sezone, petu uzastopnu, u najjačem evropskom takmičenju. Najbolji u redovima Zvezde bio je Jović, a odličan utisak ostavio je i Tomspon, a njih dvojica bili su i jedini dvocifreni kod crveno-belih.

Zvezda je dobro počela u Tel Avivu iako su uvodni minuti protekli bez mnogo poena, pre svih Luka Mitrović koji je sa pet uzastopnih poena doveo crveno-bele u vođstvo 7:4. Ipak, domaćin je preko Vimsa i Rada uspeo da povede, a Dejan Radonjić morao je da Jovića povuče na klupu zbog dva brza faula. Zamenio ga je Volters koji je brzo postigao prve poene, ali je Zvezda ipak bila u rezultatskom zaostatku za Makabijem uglavnom dva poena, da ib Zvezda prepolovila taj minus na prvom malom odmoru.

Mnogo bolje je Makabi otvorio drugug četvrtinu i preko Ohajona, Gaudloka iRada napravio seriju 8-0 za prvo ozbiljnije vođstvo na meču 25:16 u 12. minutu. Zvezdin post dug dva minuta prekinuo je jednim pogođenim bacanjem MIlko Bjelica. Uspeo je Makabi preko Gaudloka da održi devet poena prednosti, da bi DAngubić trojkom pokrenuo Zvezdu. Usledila je odlična rola Tompsona koji je uz popmoć Jovića postigao šest poena, a crveno-beli su došli do izjednačenja 33:33 na minut pre poluvremena. Domaćin je ipak imao na velikom odmoru poen prednosti pošto je AJverson pogodio jedno bacvanje.

Uvodna dva minuta nastavka protekla su u itgri poen za poena, da bi Rad doneo Makabiju 41:37 u 22. minutu. Međutim, Lazić je trojkom inicirao seriju Zvezde 9-0 u kojoj je učestvovao i Dženkins pa su crveno-beli poveli 46:41 u 25. minutu. Činilo se da će Zvezda nastaviti u dobrom ritmu, ali su Gaudlok i Vims napravili seriju 10-0 i Makabi je ponovo vodio sa 51:46 po ulasku u poslednji minut deonice, da bi seriju Ponosa Izraela prekinuo sa penala Tomnpson. Gaudlok je međutim bio u naletu i trojkom je završio treći period i doneo Makabiju vođstvo 54:48.

Odlično je Zvezda otvorila odlučujućih 10 minuta pošto su Gudurić, SImonovi i Lazić postigli po trojku dok je sa druge strane do poena došao samo Rad pa su crveno-beli poveli 57:56. Brzo se vratio Makabi preko Gaudloka i Ohajona, dok je na drugoj strani bio precizan Tompson, ali je onda Vims vezao pet poena i domaćin je poveo 65:59 u 35. minutu, ali je u sledećem napadu Simonović postigao svoju drugu trojku i prepolovio Zvezdin minus. Usledili su poeni Ajversona, ali je i Jović postigao trojku i Zvezda je prišla na 67:65 tri minuta pre kraja. Kuzmić je pogodio samo jedno bacanje, Jović bio precizan posle ulaza, a Kuzmić zakucavanjem doneo Zvezdi 70:67 na 58 sekundi pre kraja. Vims je promašio pokušaj za tri poena, a Zvezda je imala čak tri ofanzivna skoka u svom napadu i tako došla do važbne pobede koju je jednim pogođenim bacanjem potvrdio Kuzmić.

MAKABI - CRVENA ZVEZDA

DVORANA: Menora arena

SUDIJE: Roha, Gonzales, Fufis

GLEDALACA: 11.000

MAKABI: Gaudlok 19, Rad 11, SIli, Smit 2, Mekel 3, Pnini, Ohajon 7, Vims 12, Landesberg, Aleksander, Ajverson 13, Miler.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Tompson 10, Dangubić 3, Mitrović 7, Lazić 8, Dobrić, Simonović 6, Dženkins 4, Gudurić 3, Jović 14, Kuzmić 8, Bjelica 4.

Olimpijakos - Baskonija (20)

TABELA: CSKA 14-4, Real Madrid 12-5, Olimpijakos 12-5, Baskonija 11-6, Fenerbahče 11-7, Panatinaikos 10-8, Crvena zvezda 10-8, Darušafaka 9-8, Efes 8-10, Barselona 8-10 , UNIKS 7-10, Bamberg 7-11, Žalgiris 6-11, Makabi 6-12, Armani 5-13, Galatasaraj 5-13.