EVROLIGA: Zvezda se nije oporavila od Fenera, Panatinaikos slavio u Beogradu (FOTO)

21.12.2017. 20:51
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Deveti poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da pred svojim navijačima savladaju Panatinaikos u 14. kolu Evrolige. Atinski Zeleni slavili su sa 69:63 (20:15, 21:23, 17:11, 11:14) i tako naneli crveno-belima deveti poraz  ove sezone u najjačem klupskom takmičenju. U redovima Zvezde najbolji je bio Džejms Feldin sa 21 poenom, ali su ostali bili daleko manje raspoloženi, a crveno-bele nije služio šut kao na nekim prethodnim utakmicama.

Za razliku od prošlosezonskog meča u Beogradu kada je Zvezda imala furiozan početak, ovoga puta Panatinaikos nije dozvolio da od starta bude u velikom minusu. Gosti iz Grčke su ovaj meč otvorili bolje nego Zvezda i posle nešto tvrđeg početka došli do vođstva 13:7 u četvrtom minutu. Međutim, u prvoj deonici se igralo na mahove pa je Zvezda uspela da napravi seriju 8-0 i povede 15:13 na tri minuta pre malog odmora, da bi gosti uzvratili serijom 7-0 i vođstvom 20:15 na kraju prve četvrtine.

Panatinaikos je vođstvo uspevao da sačuva u uvodnim minutima druge četvrtine, da bi Zvzeda polovinom deonice uspela da dođe u egal penima Feldina. Trojkom Dobrića uspeli su crveno-beli na kratko da dođu i do vođstva, ali je zatim usledio period igre poen za poen. Ipak, hladnokrvniji su bili gosti koji su na poluvreme uspeli da odu sa tri poena prednosti (41:38).

Sve do 23. minuta je meč i dalje bio uglavnom izjednačen da bi od rezultata 44:42 za Panatinikos, gosti napravili seriju 11-0 kojom su stigli i do dvocifrene prednosti 55:42 zahvaljujući Lekavičijusu, Denmonu i Atetokupmu uz lošiju igru crveno-belih u napadu. Tek pri kraju treće četvrtine Zvezda je uspela da pogodi nekoliko šuteva i u poslednju deonicu uđe sa minusom manjim od 10 poena.

Panatinaikos je na startu poslednjih 10 minuta uspešno čuvao prednost. Pokušali su crveno-beli da smanje zaostatak, u 33. minutu prišli na 58:53 poenima Jankovića sa penala, ali je Panatinaikos ipak uspeo da ponovo dođe do devet poena prednosti posle trojke Gebrijela. Međutim, Feldin je fauliran pri šutu za tri poena iskoristivši sva tri penala, da bi i Lazić pogodio trojku, a zatim je Feldin ponovo bio precizan sa penala i Zvezda je prišla na tri poena zaostatka 66:63 u 38. minutu. Brzopleto su igrači Zvezde odigrali poslednje napade, iako su imali dve prilike da poentiraju, Rivers je pogodio samo jedno od dva bacanja, ali je i to bilo dovoljno za slavlje gostiju iz Atine.

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Perez Perez, Mantila, Šemeš

GLEDALACA: 6.000

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 4, Davidovac, Lazić 3, Antić 2, Dobrić 5, Feldin 21, Janković 5, Ročesti 7, Lesor 8, Enis, Jovanović, Bjelica 8.

PANATINIKOS: Singlton 8, Rivers 3, Papas 1, Denmon 16, Gist 16, Vujukas 3, Lekavičijus 6, Gebrijel 3, Ogust, Lodžeski 7, Atetokumpo 6, Mitoglu.

Unikaha - Milano

Tabela: CSKA 10-3, Olimpijakos 10-3, Panatinikos 10-4, Fenerbahče 9-5, Žaligiris 9-5, Himki 8-5, Real Madrid 8-6, Makabi 8-6, Baskonija 6-7, Bamberg 6-8, Unikaha 5-8, Crvena zvezda 5-9, Barselona 4-9, Milano 4-9, Efes 3-10, Valensija 3-11.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.