FIBA LIGA ŠAMPIONA: Trofej u rukama Srba

06.05.2018. 21:47
Dragan Šakota
Dragan Šakota / Izvor: MN Press
Utakmice Fajnal fora odigrane u Atini, u "Dvorani mira i prijateljstva".

Košarkaši AEK osvajači su FIBA Lige šampiona. U "Dvorani mira i prijateljstva" (OAKA) u Atini, ekipa Dragana Šakote je pobedila Monako 100:94 (29:20, 24:24, 20:26, 27:24). Najviše poena u pobedničkoj ekipi dao je Majk Grin sa 19 poena, dok su po 16 ubacili Dušan Šakota i Kevin Panter. U redovima, ekipe iz Francuske, Serhoj Gladir je postigao 18 poena, a nekadašnji igrač Crvene zvezde, Elmedin Kikanović 12.

Posle uvodnih 7:0 za AEK, Monako je uspeo da se koliko-toliko vrati u meč, pa je rezultat bio 14:9. Majk Grin je pogodio za tri poena, pa je AEK poveo sa 24:15. Usledili su vezani poeni Monaka, pa je zbog 24:20 Šakota zatražio tajm-aut. Vins Hanter je zatim pogodio za tri poena, za 27:20, a na prvu veću pauzu se otišlo sa rezultatom 29:20. U nastavku meča, približio se Monako, ali je na 30:25 povećao Dimitris Mavroedis. Na 35:29, trojkom iz očaja je povećao Dušan Šakota. Do kraja četvrtine se igralo koš za koš, a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 53:44 za AEK. U prvih 20 minuta, najefikasniji na terenu je bio Majk Grin sa 13 poena. U redovima ekipe iz Kneževine, najviše poena je dao Elmedin Kikanović - sedam.

I u trećoj četvrtini, AEK je održavao prednost od nekoliko poena, bilo je čak i "plus 10", ali je rezultat uoči početka poslednje četvrtine bio "samo" 73:70. Trojkama Kevina Pantera, AEK je stigao do 80:73 i do kraja meča uspeo da zadrži prednost. Neizvesnosti je bilo do samog kraja, pošto je Serhij Gladir smanjio na 97:94. Ipak, Delroj Džejms je sa linije slobodnih bacanja povećao na 99:94. Imao je Di Džej Kuper priliku da smanji prednost, ali je sa linije slobodnih bacanja promašio sva tri puta. Utakmicu je "zatvorio" Majk Grin sa jednim pogođenim slobodnim bacanjem, za konačnih 100:94.

U meču za treće mesto, nešto ranije, Mursija je pobedila Ludvigsburg sa 85:74.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.