FIBA LIGA ŠAMPIONA: Osakaćeni Partizan nemoćan na Sardiniji (FOTO)

25.01.2017. 19:44
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli se plasirali u šesnaestinu finala uprkos porazu.

Oslabljeni Partizan bez Novice Veličkovića, Vilijema Hečera, Uroša Lukovića i Vanje Marinkovića doživeo je na Sardiniji ubedljiv poraz od Sasasarija. Domaćin je slavio sa 99:85 (19:22, 32:20, 21:21, 27:22) u meču u kojem su oba tima zajedno postigla čak 29 trojki.

Iako je domaćim meč otvorio trojkom Lejsija, Partizan je brzo preuzeo inicijativu na početku meča. Oporavljeni Majstorović i raspoloženi Robinson su uz pomoć Birčevića brzo prešao u vođstvo, a trojkom Andrića su crno-beli došli i do prednosti 10:3 u četvrtom minutu i tako zaokružili seriju 10-0. Sasari je uspeo da prekine seriju crno-belih preko Saketija, da bi Andrić novom trojkom održao vođstvo Partizana. Mada je domaćin ponovo uspeo da smanji zaostatak Birčević je novom trojkom ponovo doneo Partizanu sedam poena prednosti (18:11 u šestom minutu), da bi serijom poena Savanovića Sasari došao do preokreta 19:18 60 sekundi pre rkaja prve četvrtine. Crno-beli su ipak preko Birčevića i Vrabca uspeli da sa vođstvom odu na prvi mali odmor.

Stipčević je sa dve trojke početkom druge deonice doneo vođstvo Sasariju. Razigranom Stipčeviću pridružili su se Savanović i Laval, pa je u 15. minutu domaćin imao prednost 32:26. Crno-beli su odigrali lošije u drugoj četvrtini što je domaćin koristio i konstantno održavao vođstvo zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, koji je služio i Partizan. Stipčević je doneo prvu dvocifrenu prednost domaćinu u 18. minutu 45:35, a vođstvo Sasarija na poluvremenu bilo je za poen manje.

Veliki odmor prijao je crno-belima koji su napravili seriju 10-0 za tri minuta zahvaljujući Vrabcu, Potu i Andriću, ali je domaćin trojkama ponovo vrati oprednost. Oslabljeni Partizan koji je na Sardiniju doputovao bez Hečera, Veličkovića, Marinkovića i Lukovića, članova startne petorke, nije želeo da se preda. Borili su se učenici Aleksandra Džikića, ali je Sasari u 25. minutu ponovo imao osetniju prednost (62:53). Iako su Andrić i Birčević pogodili za tri poena, svaki put je domaćin imao spreman odgovor, a Lejsi je 90 sekundi pre kraja treće deonice ponovo doneo dvocifreno vođstvo Sasariju 69:59. Crno-beli su do kraja tog perioda igre uspeli da spuste zaostatak na ispod 10 poena.

Sasari je krenuo silovito u poslednjih 10 minuta i posle dva minuta igre došao i do maksimalne prednosti 80:63. Vrabac i Robinson kreirali su mini seriju Partizana 5-0, ali je brzo uzvratio Sasari preko Savanovića, da bi Laval košem uz faul, a potom i iskorišćenim slobodnim bacanjem vratio domaćinu prednost od 17 poena 85:68 u 34. minutu. Ubrzo je Sasari preko Stipčevića i D' Erkola došao i do i 22 poena razlike 92:70 u 36. minutu, a odmah je trojkom uzvratio Karahodžić. Sasari je u poslednja četiri minuta mirnom igrom priveo meč kraju i naneo desetkovanim crno-belima šesti poraz u FIBA Ligi šampiona u utakmici bez rezultatskog značaja.

SASARI - PARTIZAN 99:85 (19:22, 32:20, 21:21, 27:22)

DVORANA: Palaseradiminji

SUDIJE: Konde, Sukis, Maestre

GLEDALCA: 3.000

SASARI: Bel 20, Lejsi 9, Deveki, D' Erkole 9, Saketi 5, Lideka 4, Savanović 18, Karter, Stipčević 23, Laval 11, Monaldi, Ebeling.

PARTIZAN: Robinson 5, Ratkovica 8, Vrabac 8, Jovanović 3, Tanasković, Majstorović 3, Birčević 17, Koprivica 6, Andrić 14, Pot 8, Karahodžić 13, Gordon.

FIBA LIGA ŠAMPIONA, 14. kolo:

Grupa E

AEK - Zelena Gora 71:64

Bešiktaš - Ludvigzburg 88:85

Sasari - Partizan 99:85

Šarlroa - Solnok 92:87 p.p. (79:79)

TABELA: Bešiktaš 12-2, AEK 9-5, Partizan 8-6, Ludvigzburg 8-6, Sasari 7-7, Šarloroa 6-8, Zelena Gora 4-10, Solnok 2-12.