FIBA LIGA ŠAMPIONA: Partizan IZGUBIO DOBIJENO! (VIDEO+FOTO)

29.11.2016. 22:38
Stefan Birčević
Stefan Birčević / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u okviru 7. kola.

Partizan je u sedmom kolu FIBA Lige šampiona u dramatičnom finišu, posle produžetka, izgubio od Dinamo Sasarija (87:88 -19:23, 27:15, 17:22, 16:19, 8:9) i tako stigao do četvrtog poraza u ovom takmičenju. Crno-beli su dva minuta pre kraja regularnog toka meča imali plus šest i delovalo je da će lako privesti meč kraju, ali su sa tri loša faula omogućili gostima da stignu do produžetka, pa čak i šanse da stignu do pobede.

NA CENI: Srpski reprezentativac se seli u redove evropskog VELIKANA (FOTO)

Beogradski klub je vodio 78:72, na manje od dva minuta pre kraja, ali je neverovatno lošim faulovima omogućio gostima da izjednače i imaju šansu da stignu do pobede, ali Olaseni posle isteka vremena nije iskoristio slobodno bacanje za pobedu. Četrnaest sekundi pre kraja, kod rezultata 78:77 za Partizan, Hečer je imao dva slobodna bacanja, ali je iskoristio samo jedno, pa su gosti imali napad za produžetak ili pobedu. Olaseni je uz zvuk sirene izjednačio, a uz to ga je Ratkovica faulirao, pa je tamnoputiu košarkaš imao šansu da donese gostima pobedu, ali nije uspeo da iskoristi dodatno slobodno bacanje, pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta igre Partizan je ponovo ušao u seriju promašenih slobodnih bacanja kojih je bilo ukupno čak 16 (na kraju 23/39). Četiri sekunde pre kraja Hečer je meč mogao da odvede u novi produžetak, kod rezultata 88:85 za goste imao je tri slobodna bacanja, ali je pogodio samo dva. Zatim je kod 88:87 za goste Stipčević promašio prvo bacanje, a zatim namerno i drugo, a Birčević sa pola terena nije uspeo da u stilu Dušana Kecmana donese pobedu Partizanu.

Početak utakmice u potpunosti je pripao gostima koji su imali u jednom trenutku i maksimalnih osam poena prednosti (21:13). Ljut je bio trener Džikić na izabranike, pa ih je u jednom tajm-autu dobro "izribao", a zatim su se probudili i navijači, koji su poneli ljubimce ka potpunom preokretu. Partizan je fenomenalnom serijom stigao čak do 14 poena prednosti (44:30), ali se na odmor otišlo sa plus osam, posle koša Mihajla Andrića uz zvuk sirene.

TRANSFER NA POMOLU: Bivši fudbaler Partizana blizu povratka u staro jato (FOTO)

Drugo poluvreme počelo je kako je završilo prvo, Partizan je na početku treće deonice držao prednost iznad 10 poena, ali je onda usledila serija promašaja igrača crno-belih sa linije slobodnih bacanja, što su gosti umeli da iskoriste i priđu na samo tri poena minusa (51:54). Delovalo je tad da će se gosti u potpunosti vratiti u meč, ali je Partizan ipak odbio napad italijanske ekipe i ubrzo zatim ponovo otišao na plus 10 (63:53). Usledila je serija gostiju od 9:0, koji su se tako vratili u meč.

PITALI SU I PARTIZANOVCI: Čović odgovarao na pitanja, a neka su bila veoma ŠKAKLJIVA (FOTO)

Novica Veličković nije bio planiran da igra u meču protiv Italijanske ekipe, ali je posle povrede arkade Miloša Koprivice morao na parket u 27. minutu. Kapiten je početkom četvrte četvrtine presekao loptu u napadu u kom su gosti mogli i do vođstva, zatim je upisao i prve poene na meču, pa se ponovo pokazalo koliko je značajan za ovu ekipu.

U redovima gostiju u potpunosti je podbacio nekadašnji reprezentativac Srbije Duško Savanović, koji je meč okončao sa sedam poena, (2/10 iz igre i 3/6 sa linije slobodnih bacanja).

Partizan – Dinamo Sasari 87:88 (19:23, 27:15, 17:22, 16:19, 8:9)
Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 3.700. Sudije: Marek Čmikievič, Anastasios Manos, Mehdi Difalah.
PARTIZAN: Robinson 2, Ratkovica 13, Vrabac 4, Marinković 8, Veličković 9, Birčević 10, Koprivica 4, Andrić 6, Hečer 23, Pot, Karahodžić 2, Luković 6.
DINAMO SASARI: Džonson-Odom 1, Lejsi 12, Deveki 4, Derkole, Saketi 6, Lideka 10, Savanović 7, Karter 21, Stipčević 14, Olaseni 13, Ebeling, Monaldi.

SEDMO KOLO E GRUPE:

Partizan - Dinamo Sasari 87:88 (79:79)

Ludvigzburg - Bešiktaš 89:83

Zelena Gora - AEK 78:75

Solnok - Šarlroa 74:79

TABELA: Bešiktaš 6-1, Ludvigzburg 5-2, AEK 4-3, Partizan 3-4Zelena Gora 3-4, Šarlroa 3-4, Dinamo Sasari 3-4, Solnok 1-6.