FIBA LIGA ŠAMPIONA: Partizanu PRIPALA drama u Solunu (FOTO)

08.02.2017. 21:50
Saigrači grle Vanju Marinkovića
Saigrači grle Vanju Marinkovića / Izvor: MN Press
Crno-beli savladali PAOK u prvom meču šesnaestine finala FIBA Lige šampiona.

U bratskom duelu u Solunu trijumf je upisao Partizan, susret PAOK - Partizan završen je rezultatom  74:76 .

Košarkaši Partizana su u prvom meču šesnaestine finala FIBA Lige šampiona protiv PAOK-a u Solunu igrali oslabljeni bez povređenog Novice Veličkovića i novajlije Džamonta Gordon, ali to im nije smetalo da većim delom utakmice imaju prednost i grabe ka pobedi.

MOĆNO: Pogledajte zajedničku pesmu navijača Partizana i PAOK-a (VIDEO+FOTO)

Grci su otvorili susret trojkom Koniarisa, ali posle toga beogradski crno-beli, predvođeni sjajnim Marinkovićem, prave seriju 12:0, pa je u 5.minutu na semaforu stajalo 3:12. Pobegao je tim iz Humske potom i na plus devet (5:14, 6.minut), ali uzvraćao je i domaćin, ne dozvolivši gostu značajniji rezultatski beg (10:14, 7.minut).

OTVORIO DUŠU: Evo kome je Anđušić ZAHVALAN za odlazak u Uniks (FOTO)

Vilijam Hačer
Vilijam Hačer / Izvor: MN Press

ŠANSA KARIJERE: NBA gigant došao da gleda bivšeg košarkaša Partizana (FOTO)

Međutim, održavali su Beograđani visok ritam igre i pristojno vođstvo od šest, sedam poena do kraja prve deonice susreta u „PAOK Sports Areni“.

I u drugoj četvrtini su izabranici trenera Aleksandra Džikića dikitrali tempo (16:24, 12.minut), ali nije se predavao solunski tim, vođena je žestoka borba i viđena dinamična igra.

Ipak, Grci ne uspevaju da ugroze vođstvo Partizana (21:27,15.minut, 23:29, 16.minut), koje je tri minutra pre velikog odmora iznosilo plus osam (27:35), što je Hačer minut kasnije pretvorio u dvocifrenu prednost (27:37).

PREVAZIŠAO SAM SEBE: Posle OVOG poteza VUJOŠEVIĆA u Limožu ostali bez REČI (FOTO)

Tim iz Humske je sve više ulazio u rušilački ritam i brže, bolje pobegao na 13 poena prednosti (27:40, 19.minut), što je unelo i nervozu u tim domaćina, čijoj klupi je dosuđena tehnička greška u finišu prvog poluvremena.

Ipak, Beograđani ne uspevaju da takvu situaciju iskoriste maksimalno, pa se na odmor otišlo kod plus osam za crno-bele iz Srbije (32:40).

DA LI JE SVEJEDNO? Evo šta KAŽU u Solunu o BRATSKOM obračunu CRNO-BELIH (FOTO)

Početak drugog poluvremena doneo je neefikasnu igru oba tima, da bi prvo poene postigao PAOK, zatim Hačer pogađa za 34:42, a Birčević povećava na 34:44 (23.minut). U tim trenucima viđen je pravi mini-šou Vilijama Hačera, koji je u 25.minutu postigao 17.poen, za 39:47.

Međutim, posle toga su Beograđani malo posustali, a Grci kreću sa angažovanijom igrom, pri čemu se razigrao Sajbert i Grci se primiču na „minus tri“ (44:47, 46:49).

Na izmaku treće deonice se polako i sigurno ušlo u dramu (48:49, 28.minut), a Partizan je sve dublje tonuo u krizu, što je rezultiralo preokretom i vođstvom solunske ekipe 56:53 na kraju trećeg kvartala.

O svemu dovoljno govori rezultat te četvrtine (24:13) i posle toga je oslabljeni srpski vicešampion imao težak zadatak da zaustavi zahuktale domaće igrače. Ipak, pošlo mu je to za rukom, jer je bilo očigledno da je kvalitet na strani Džikićevih pulena, koji su serijom 8:0 napravili novi obrt i odmakli na 56:61, a zatim i na 59:63 ( 35.minut).

Ali uporni igrači PAOK-a su odolevali i dalje pretili (61:63, 36.minut). Posle blokade Birčevića i trojke sjajnog Marinkovića bilo je 63:67, a posle 65:67, najbolji igrač susreta Hačer donosi svom timu "plus četiri" (65:69, 38.minut).

Minut i po završetka susreta na semaforu je stajalo 65:71, a zatim i 68:71, 50 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene...

Odbrojavalo se poslednjih 30 sekundi, a kod 68:71 Ratkovica nije iskoristio jedno slobodno bacane, pa je na semaforu stajalo 68:72, da bi Mek Faden je postigao trojku za 71:72 i pojačao dramu!

Zatim se Ratkovica iskupio sa linije penala ubacio oba bacanja i zatim poentirao iz kontre, za "plus pet", (66:71, 5,5 sekundi pre kraja).

Do završetka utakmice Džikićev tim je rutinski sačuvao to preimućstvo i više nego zasluženo slavio.

Revanš susret je na programu 22. februara, a Partizan će, ukoliko prođe u osminu finala, da igra protiv Tenerifa.

PAOK – PARTIZAN 74:76 (14:22, 18:18, 24:13, 15:23 )

DVORANA: PAOK Sports Arena

GLEDALACA: 9.000.

SUDIJE: Bulto, Difalah, Lanciani.

PAOK: Krisikopulos 8, Koniaris 3, Coklas 2, Margaritis 7, Mekfaden 20, Miljenović 5, Gliniakidis, Karamanolis, Sibert 15, Papadopulos, Peiners 7, Klanton 4 .

PARTIZAN: Robinson 2, Ratkovica 10, Vrabac, Marinković 10, Majstorović, Birčević 10, Koprivica 2, Andrić 8, Hačer 27, Pot, Karahodžić, Luković 5.