FINALE ABA LIGE: Zvezda PREGAZILA Budućnost u prepunom Pioniru (FOTO)

12.04.2019. 18:27
Ognjen Dobrić
Ognjen Dobrić / Izvor: MN Press
Crveno-beli trijumfovali sa 91:72

Crvena zvezda povela je sa 1:0 u finalnoj seriji ABA lige pošto je u prvom meču ubedljivo savladala branioca titule Budućnost u prepunoj dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 26:20). Naredni meč finalne serije igra se u nedelju od 19 časova, a Crvena zvezda je ponovo domaćin.

NIJE MOGAO DA IZDRŽI: Rouz plakao kao kiša i to sve zbog jednog NEOČEKIVANOG telefonskog poziva! (VIDEO)

BIKOVI ODAHNULI: Markanen zdrav, može da nastavi da igra košarku (FOTO)

DIRK I DALJE U TEKSASU: Legendarni Nemac OSTAJE u Dalasu (FOTO)

Crveno-beli su do pobede stigli zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu pošto je u prvih 20 minuta Budućnost uspevala da parira i čak veći deo tokom prve dve četvrtine provede u vođstvu. Međutim, na veliki odmor je Zvezda otišla sa vođstvom 45:42, da bi u nastavku Beron, Dobrić i Čović na spoljnim linijama uz dobru rolu Odža pod košem crveno-beli potpuno nadigrali goste u drugom poluvremenu za ubedljivu pobedu i vođstvo u seriji.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju večeras od 19 časova u prvom meču finala plej-ofa ABA lige branioca titule, ekipu podgoričke Budućnosti. Ovo je repriza prošlogodišnje borbe za titulu kada je Budućnost sa 3:1 slavila u seriji i stigla do prve titule u regionalnom takmičenju.

Crveno-beli će imati pomoć pune dvorane ''Aleksandar Nikolić'' pošto su karte za prvi meč brzo rasprodate. Zvezda je u polufinalu u tri meča savladala večitog rivala Partizan, a Budućnost je u isto toliko mečeva bila bolja od Cedevite. U regularnom delu sezone Crvena zvezda je ubedljiov oosvojila prvo mesto sa 21 pobedom i samo jednim porazom, dok je Budućnost bila treća sa skorom 16-6.

35. minut
Zvezda sa dve uzastopne trojke dolazi do nove maksimalne prednosti 80:60 na pet minuta pre kraja.
32. minut
Budućnost je pogodila dve uzastopne trojke, ali Zvezda ima rešenja u napadu i uspeva da održi dvocifrenu prednost 71:58.

IV ČETVRTINA

30. minut
Ognjen Dobrić trojkom završava treću četvrtinu. Zvezda u poslednjih 10 minuta ulazi sa vođstvom 65:52.
29. minut
Zvezda je stigla do maksimalnih 15 (62:47) poena prednosti serijom 11-0, a Budućnost je sa penala uspela samo da priđe na 62:50.
27. minut
Budućnost je potpuno stala u trećoj četvrtini, Zvezda mnogo boljom odbranom stiže do prve dvocifrene prednosti 59:47.
25. minut
Beron je postigao još jednu trojku, njegove dve trojke su jedini poeni Zvezde u trećoj četvrtini, a crveno-beli vode 51:45.
23. minut
Skoro tri minuta nije bilo poena u trećoj četvrtini da bi prvo Kol, a zatim i Beron pogodili za tri poen. Zvezda vodi 48:45.

III ČETVRTINA

20. minut
Mnogo bolja igra u završnici prvog poluvremena Crvene zvezde koja je na veliki odmor otišla sa vođstvom 45:42.
19. minut
Minijatura Filipa Čovića sa pet poena u nizu, Cirbes ispravlja promašaj Beorna i Zvezda je prišla na 40:39.
17. minut
Zvezda je uspela da malo popravi igru u odbrani i poenim Berona smanji na 35:32.
16. minut
Beron je trojkom prepolovio prednost Budućnosti, ali je Gordić postigao koš uz faul i iskoristio dodatno bacanje vrativši šest poena prednosti Podgoričanima 33:27.
13. minut
Posle namerne lične greške Riversa, Barović je pogodio samo jedno bacanje, a Budućnost nije iskoristila dodatni napad i vodi 26:21.
12. minut
Simanić je postigao trojku, ali je Budućnost ipak bolje otvorila drugu četvrtinu i vodi 25:21.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Budućnost vodi 20:18.
8. minut
Budućnost je uspela da prekine Zvezdin nalet, a crveno-beli vode 14:12.
7. minut
Davidovac i Faje postižu trojke i Crvena zvezda ima vođstvo 13:8. Repeša traži tajm-aut.
4. minut
Odžo je iskoristio samo jedno slobodno bacanje, ali je zatim poentirao preko Bitadzea. Budćnost vodi 8:7.
2. minut
Goga Bitadze postiže dve trojke i Budućnost je povela 6:0, da bi Odžo smanjio na 6:2.