8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

FINALE PLEJ-OFA: Feldin UKROTIO Pantere! Zvezda na korak od ODBRANE titule! (FOTO)

09.06.2018. 19:58
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli imaju meč loptu pred svojim navijačima.

Košarkaši Crvene zvezde, slavili su u drugom meču finala plej-ofa Super Lige Srbije u gostima protiv FMP sa 68:62 (20:10, 14:29, 16:18,12:11) i tako došli na korak od nove titule. Najzaslužniji za preokret na ovom meču bio je Džejms Feldin, koji je u Zvezdinom naletu u drugoj četvrtini ubacio čak 18 poena. Sledeća utakmica na programu je 11.juna u dvorani "Aleksandar Nikolić", a crveno-beli će imati priliku da pred svojim navijačima odbrane trofej prvaka Srbije.

TENZIJA ZA ORLOVE: Švajcarci POSLALI policiju u KALINJINGRAD (FOTO)

POMERIO GRANICE: Reprezentativac Srbije IZJEDNAČIO Stankovićev rekord! (FOTO)

Utakmica je počela boljom igrom FMP-a, pa je ekipa iz Železnika krajem prve četvrtine i početkom druge imala 12 poena prednosti. Panteri su predvođeni Apićem i Nenadićem na sjajan način probijali Zvezdinu odbranu, pa su crveno-beli bili prinuđeni da pojačaju agresivnost u defanzivi, kao i da osujete šut za tri poena ekipe iz Železnika. Izabranici Milenka Topić uspeli su da se sredinom druge četvrtine vrate u meč, pa je razlika za Pantere tada iznosila svega šest poena.

Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press

Nastavila je Zvezda sa dobrom igrom i u nastavku utakmice, pa su crveno-beli pred kraj poluvremena potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist 33:31. Do kraja prvog dela igre, Zvezdini košarkaši dodatno su povećai prednost, pa se na odmor otišlo rezultatom 39:34 u korist Crvene zvezde. Najefikasniji u dosadašnjem delu meča bio je Džejms Feldin sa 18 poena, koji je i inicirao Zvezdinu seriju u drugoj četvrtini.

Poečtkom treće dela, FMP je uspeo da se približi Zvezdi na pola koša, ali su crveno-beli serijom trojki ponovo otišli na osetljiviju prednost 44:38. Feldin je nastavio da rešeta koš domaćina i novom trojkom odveo Zvezdu na maksimalnih plus devet. Upeli su Panteri da se vrate u ovaj meč krajem trećeg dela igre, pa je tim iz Železnika preko rasploženog Apića uspeo da napravi mini seriju i dođe na minus sedam zaostatka. Pred početak poslednjeg i odlučujućeg dela meča rezultat na semaforu iznosio je  50:57 za Crvenu zvezdu.

Izabranici Vlade Jovanović rešili su da krenu na sve ili ništa u poslednjem kvartalu. FMP je na šest minuta do kraja utakmice uspeo da Zvezdinu prednost svede na svega tri poena. Košarkaši Zvezde nisu želeli da tako lako dozvole domaćinu da preotme vođstvo, pa se u nastavku meča igralo koš za koš. FMP je prilazio na minus tri u više navrata, ali su crveno-beli uspeli da uzvrate svaki put i tako sačuvaju kapitalnu prednsot iz prvog poluvremena. Rutinskom igrom izabranici Milenka Topića priveli su meč u svoju korist i tako došli na korak od cilja.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Dragan Apić sa 14 koševa, a pratili su ga Nemanja Nenadić sa 12, odnosno Simanić sa 11 poena. U Crvenoj Zvezdi pored Feldina, najviše se istakao Alen Omić, koji je utakmicu završio sa 15 poena.

FMP - CRVENA ZVEZDA 62:68 (20:10, 14:29, 16:18,12:11)

DVORANA: FMP Železnik

SUDIJE: Milivoje Jovčić, Aleksandar Glišić i Vladimir Jevtović.

FMP: Odžo 3, Nenadić 12, Pot 2, Bursać 4, Simanić 11 , Đoković 9, Simeunović , Jeremić 3, Šešlija, Apić 14, Hamfris, Radovanović 4.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 5, Lazić 7, Omić 15, Dobrić 7, Davidovac 7, Antić 1, Kešelj, Čović 2, Jovanović, Lesor, Radanov, Feldin 24.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.