25°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

FURIOZNA TREĆA ČETVRTINA ODLUČILA POBEDNIKA: Partizan sa +20 savladao Veneciju i lepo najavio Top 16

29.12.2020. 22:15
Rašon Tomas dominirao u Italiji.

U dvorani "Đuzepe Talierćio" Partizan je kompletirao prvu fazu Evrokupa. Zaostala utakmica 7. kola Grupe A, koja je rezultatski nebitna jer se "Parni valjak" plasirao u Top 16 završena je novom, šestom pobedom u takmičenju. Savladana je Venecija rezultatom 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14).

KORONA ODLAŽE MEČ: Ništa od DUELA zakazanog za sredu

OVO ĆE BITI KLJUČNA UTAKMICA ZA ZVEZDU: Crveno-beli će pokušati da reaguju i naprave zaokret

REAL ĆE UPAMTITI MICIĆA: Srbin RASTURIO Madriđane, ali Vasa nije SVEMOĆAN (VIDEO)

Od samog početka susreta bilo je jasno da će obe ekipe odigrati duel bez pritiska, ali na iznenađenje mnogih, dominirale su odbrane. Bolje su se snašli domaći koji su izuzetno dobro kontrolisali skog igru, a posebno se istakao Isak Fotu koji je "zaključao" reket Venecije. Prvu četvrtinu italijanski predstavnik rešio je u svoju korist - 18:11.

Partizan je konačno zaigrao u drugoj četvrtini i uhvatio rezultatski priključak. Dangubić i Pejdž su sa nekoliko poteza najavili eventualni preokret, ali se puleni trenere De Rafaelea nisu predavali i na krilima Vota zadržali prednost iz prvog dela igre. Crno-beli su na poluvreme otišli sa minusom od 6 poena - 27:33.

Furiozna treća četvrtina Partizana nagovestila je novu pobedu u Grupi A. "Parni valjak" je napravio seriju od neverovatnih 21:0 i totalno preokrenuo meč. Blistao je Tomas, pratio ga je Pejdž, a sve je to lepo upotpunio svojim asistencijama Miler-Mekintajer. U poslednjih 10 minuta ušlo se rezultatom 55:45 u korist srpskog kluba.

Venecija je potonula nakon katastrofalnog trećeg dela po njih, jedva su čekali poslednji zvuk sirene. Igrači Saša Filipovskog nastavili su u istom ritmu, videla se pozitivna energija. Kompletan roster je učestvovao u igri, od onih na parketu koji su dovali sve od sebe, do košarkaša sa klupe koji su bodrili svoje kolege. Pogađali su gosti iz svih pozicija, igralo se tečno i lepršavu. Na kraju, ubedljiva pobeda - 79:59.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Vot sa 21. poenom, a pratio ga je Partizanov tandem Tomas-Jaramaz. Centar crno-belih postigao je 17 poena dok je srpski bek ubacio 12.

"Parni valjak" je završio na četvrtom mestu Grupe A, a već su i poznati rivali crno-belih u TOP 16 fazi. To će biti Levaloa iz grupe B, Lokomotiva Kubanj iz grupe C i Trento iz grupe D.