JOKIĆ IZGUBIO ŽIVCE: Zbog NAPADA na sudiju, IZBAČEN sa terena (VIDEO)

Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Odigrano šest mečeva u NBA.

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je šest mečeva u NBA, a najviše vatre viđeno je u Los Anđelesu. Lejkersi ugostili Denver predvođen Nikolom Jokićem.

Srpski internacionalac ipak neće pamtiti po dobrom ovu utakmicu, pošto je zaradio prvo isključenje od dolaska u NBA.

Jokića i trenera Denvera Majka Melounija je na 6:20 minuta do kraja druge četvrtine sa utakmice isključio sudija Rodni Mot, kod vođstva domaćina od 50:32.

PARTIZAN DOBIO KONKURENCIJU: Klub iz španske lige želi Zagorca

Sve je počelo od starta Kajla Kuzme na Jokiću. Kada je Somborac uhvatio loptu i promašio prilikom šuta za dva poena, sa leđa ga je gurnuo Kuzma. Nije to prećutao Meloun, koji je utrčavši na teren, vikao na arbitra Mota. Ubrzo je udaljen sa klupe, baš kao i Nikola sa parketa, jer su obojica uputili niz uvreda i psovki na račun sudija.

Do tog trenutka, Jokić je postigao 6 poena za 12 minuta provedenih u igri, nepogrešivo je šutirao sa slobodnih bacanja (4 od 4), dok ga šut iz igre nije služio (1 od 5). Osim toga, zabeležio je šest uhvaćenih lopti i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Samo do rezultata u prvoj četvrtini (21:20 za domaćina), Nagetsi su bili ravnopravan rival. Jezerdžije su vođstvo povećavale i na kraju prešle razliku od 20 poena.

Junak trijumfa bio je Lonzo Bol. Drugi pik sa ovogodišnjeg drafta zabeležio je drugi "tripl-dabl" u sezoni, jer je meč završio sa 11 poena, 16 skokova i 11 asistencija.

Najefikasniji u sastavu domaćina bio je Džulijus Rendl sa 24 koševa, Bruk Lopez dao je 21 poen, a Džordan Klarkson 18. Poen manje ubacio je Kajl Kuzma, a Kentavijus Koldvel-Poup 15 koševa.

Zanimljivo da je Bol tek treći igrač u istoriji Jezerdžija, koji je u ruki sezoni postigao više od jednog tripl-dabla. Prethodno to je pošlo za rukom samo legendarnim Džeriju Vestu i Medžiku Džonsonu.

U Denveru bolji od drugih je bio Geri Haris sa 20 poena, dok je 17 poena imao Vilson Čendler.